23 Ապրիլ 2012 - 07:18 AMT
«Միևնույն է, կարծում եմ, որ գերազանց արդյունքի ենք հասել: Անգամ երբ առջևում էինք 1:0 հաշվով, արդեն իսկ հաջողություն էր: Գիտեք` որքան ուժեղ թիմ է «Զենիթը»: Սակայն երբ հաշիվը 2:0 էր, երևի, արդեն մտածեցինք, որ հաղթանակը մերն է: Արդյունքում, քիչ էր մնում պարտվեինք»,-ռուսական «Կուբանի» հարձակվող Մարկոս Պիզելիի խոսքն է մեջբերում Rusfootball.info-ն:
Ռուսաստանի առաջնության 40-րդ տուրում «Կուբանը» «Զենիթի» հետ ոչ ոքի է խաղացել` 2:2: Արդյունքում Պիզելիի թիմը հավաքել է 57 միավոր և 8-րդ հորիզոնականում է, իսկ «Զենիթը» 81 միավորով շարունակում է առաջատարի դիրքում մնալ:
«Պարզ է, որ «Զենիթն» ավելի բարձրակարգ թիմ է: Եթե խաղից առաջ մեզ հարցնեին, արդյոք մեզ համար ձեռնտու կլիներ ոչ ոքին, մենք կպատասխանեինք. «Իհարկե»: Սակայն երբ առջևում ես 2:0 հաշվով, իսկ խաղն ավարտվում է 2:2, ցավալի է»,-խոստովանել է ֆուտբոլիստը:

“Все равно, считаю, что добились отличного результата. Даже когда просто 1:0 повели – это уже был успех. Знаете, какая сильная команда “Зенит”. Ну а уж когда довели счет до 2:0, то тут, должно быть даже решили, что игра сделана, наверное. В итоге едва не проиграли”,- слова нападающего российской “Кубани” Маркоса Пизелли передает Rusfootball.info.
В 40 туре чемпионата России “Кубан” сыграла вничью- 2:2 с “Зенитом”. В итоге команда Пизелли набрала 57 очка и на 8 месте, а “Зенит” продолжает лидировать с 81 очками.
“ Понятно, что “Зенит” – выше классом. Если бы нас до матча спросили, устроила бы нас ничья, мы бы сказали.
“Конечно”. Но когда ведешь 2:0, а в итоге – 2:2, то это, уже немного обидно”,- признался футболист. . По словам Пиззели, “Зенит” переломил ход игры, создав множество опасных моментов.