23 Ապրիլ 2012 - 07:45 AMT
Սոչիում անցկացված Ռուսաստանի աթլետիկայի առաջնությունում նիզականետորդուհի Քրիստինե Հարությունյանը նվաճել է Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի ուղեգիր: Նա նետել է նիզակը 59 մետր 12 սանտիմետր` 12 սմ-ով գերազանցելով պահանջվող ցուցանիշը և արժանանալով օլիմպիական խաղերին մասնակցելու պատվին:
21-ամյա Հարությունյանը Եվրոպայի չգերազանցված ռեկորդակիր, հեռացատկորդ Ռոբերտ Էմմիյանի անվան մարզադպրոցի սան է և պարապում է մարզիչ Իվան Սաֆոնովի ղեկավարությամբ :
Հայաստանը օլիմպիական խաղերի աթլետների մրցումներում կներկայացնեն գյումրեցի նիզականետորդներ Մելիք Ջանոյանը և Քրիստինե Հարությունյանը:

На Чемпионате России по легкой атлетике в Сочи метательница копья Кристине Арутюнян завоевала путевку на Олимпийские игры в Лондоне. Арутюнян метнула копье на 59 м 12 см, превысив требуемый результат.
21-летняя Арутюнян является ученицей спортивной школы имени чемпиона и рекордсмена Европы по прыжкам в длину, автора самого старого европейского рекорда, который до сих пор так и не покорен Роберта Эммияна, она тренируется под руководством Ивана Сафонова.
Во время Олимпийских игр на соревнованиях по легкой атлетике Армению представят гюмрийцы Мелик Джаноян и Кристине Арутюнян.
Армянские спортсмены в общем уже завоевали 18 путевок на Олимпийские игры в Лондоне, сообщает официальный сайт Национального Олимпийского комитета Армении.