PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Հրանտ Ենոքյանը ասել է, որ չինական Տայյուանի քաղաքի երկրորդ վարկանիշային մրցաշարում հայ ազատ ոճի ըմբիշներից հանդես կգան Արթուր Բաղդասարյանը (60կգ ք/կ), Մուսա Մուրթազալիևը (74կգ ք/կ), Էդգար Ենոքյանը (96կգ ք/կ) և Ռուսլան Բասիևը (120կգ ք/կ):
«Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանը Էդգարի և Ռուսլանի հետ Սոֆիայից կուղևորվի Չինաստան, իսկ ես Արթուրի և Մուսայի հետ վաղն առավոտյան կմեկնեմ Երևանից»,-ասել է Ենոքյանը:
Չինաստանի մրցաշարը տեղի կունենա ապրիլի 27-29, իսկ վերջին մրցաշարը տեղի կունենա Հելսինկիում` մայիսի 4-6:
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբիշներից Օլիմպիական ուղեգրեր ունեն Միհրան Ջաբուրյանը (55կգ ք/կ), 2012թ Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Դավիթ Սաֆարյանը (66կգ ք/կ) և Հաջիմուրադ Նուրմագոմեդովը (84կգ ք/կ):

23 Апрель 2012 - 10:05 AMT
В беседе с корреспондентом PanARMENIAN.Net вице-президент Федерации борьбы Армении Грант Енокян сказал, что во втором рейтинговом турнире в китайской Тайюани из вольных борцов выступят Артур Багдасарян (в/к 60), Муса Муртазалиев (в/к 74), Эдгар Енокян (в/к 96) и Руслан Басиев (в/к 120).
“Главный тренер сборной Араик Багдадян вместе с Эдгаром и Русланом из Софии отправится в Китай, а я с Артуром и Мусой завтра утром поеду из Еревана”,- сказал Енокян.
Турнир в Китае состоится 27-29 апреля, а последний турнир пройдет в Хельсинки 4-6 мая. Из сборной Армении по вольной борьбе Олимпийские путевки уже имеют Мигран Джабурян (в/к 55), бронзовый медалист чемпионата Европы 2012 года Давид Сафарян (в/к 66) и Хаджимурад Нурмагомедов (в/к 84).