PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում Հայաստանի ըմբշամարտի ֆեդերացիայի փոխնախագահ Հրանտ Ենոքյանը ասել է, որ չինական Տայյուանի քաղաքի երկրորդ վարկանիշային մրցաշարում հայ ազատ ոճի ըմբիշներից հանդես կգան Արթուր Բաղդասարյանը (60կգ ք/կ), Մուսա Մուրթազալիևը (74կգ ք/կ), Էդգար Ենոքյանը (96կգ ք/կ) և Ռուսլան Բասիևը (120կգ ք/կ):
«Հավաքականի գլխավոր մարզիչ Արայիկ Բաղդադյանը Էդգարի և Ռուսլանի հետ Սոֆիայից կուղևորվի Չինաստան, իսկ ես Արթուրի և Մուսայի հետ վաղն առավոտյան կմեկնեմ Երևանից»,-ասել է Ենոքյանը:
Չինաստանի մրցաշարը տեղի կունենա ապրիլի 27-29, իսկ վերջին մրցաշարը տեղի կունենա Հելսինկիում` մայիսի 4-6:
Հայաստանի ազատ ոճի ըմբիշներից Օլիմպիական ուղեգրեր ունեն Միհրան Ջաբուրյանը (55կգ ք/կ), 2012թ Եվրոպայի առաջնության բրոնզե մեդալակիր Դավիթ Սաֆարյանը (66կգ ք/կ) և Հաջիմուրադ Նուրմագոմեդովը (84կգ ք/կ):

In conversation with PanARMENIAN.Net, Vice President of Armenian Wrestling Federation named the squad for European qualifying tournament for the Summer Olympic Games in Taiyuan, China.
According to Hrant Yenokyan, freestyle wresters Artur Baghdasaryan (60 kg), Musa Murtazaliev (74 kg), Edgar Yenokyan (96kg) and Ruslan Basiyev (120kg) will represent Armenia at the tournament.
“Chief Coach of the team Araik Bagdadyan together with Edgar and Ruslan will depart form Sofia to China, and I will leave Yerevan with Artur and Musa tomorrow,” Mr. Yenokyan said.
The tournament is due April 27-29, with the final tournament scheduled for May 4-6 in Helsinki.
Freestyle wrestlers Mihran Jaburyan (55 kg), David Safaryan (66 kg) and Hajimurat Nurmagomedov (84 kg) have already gained an entry to Summer Olympic Games.