Ապրիլի 23-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,035 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 392.25 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 392.25 դրամ:
Ապրիլի 23-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 392.56 դրամ`ապրիլի 20-ի համեմատ նվազելով 0.28 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 516.22 դրամ` նվազելով 1.07 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.02 կետով` կազմելով 13.30 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 23 апреля было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 2,035 млн. драмов по среднему курсу 392,25 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 392,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 23 апреля составил 392,56 драмов, сократившись по сравнению с 20 апреля на 0.28 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 516,22 драма, сократившись на 1.07 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,02 п.п. – до 13,30 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.