Նիդերլանդներում կենտրոնական հեռուստաալիքներում հայտնվել է «Պահիր նրան տանը» անվանումով գովազդ, որը կոչ է անում կանանց համոզել տղամարդկանց չմեկնել Ուկրաինա EURO-2012 այն պատճառով, որ այդ երկիր լի է գեղեցիկ կանանցով: Գովազդը հեռարձակվում է երեկոյան ժամերին NED-1 և NED-2 հեռուստաալիքներով և պատկանում է Nederlandse Energie Maatschappij ընկերությանը:
Ինչպես հաղորդում է NLE կայքը, ընկերությունը սկսել է գովազդային արշավը EURO-2012-ի նախաշեմին երկրում անվանի մարդկանց մասնակցությամբ, որը կոչ է անում չմեկնել առաջնության, քանի որ տղամարդ երկրպագուները կհանդիպեն հիասքանչ ուկրաինուհիների հետ:

В Нидерландах на центральных телеканалах появилась реклама под названием “Удержи его дома” с призывом к женщинам уговорить мужчин не ехать в Украину на EURO-2012 из-за того, что эта страна полна красивых женщин. Реклама транслируется в вечернее время на телеканалах NED-1 и NED-2 и принадлежит нидерландской энергетической компании Nederlandse Energie Maatschappij.
Как сообщает сайт NLE, компания начала рекламную акцию в канун EURO-2012 с участием известных в стране личностей, которая призывает не ехать на чемпионат в Украину, так как футбольные болельщики-мужчины столкнутся с прекрасными украинскими женщинами.
Уже несколько жалоб, в которой стигматизируются украинские женщины, из всех информационных носителей направлено в Комиссию Нидерландов по вопросам рекламной этики.