ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության Կարիերայի զարգացման ծրագրի շրջանակներում հայտարարվում է «b>էսսեների մրցույթ Հայաստանի համալսարանների ուսանողների շրջանում: Մասնակիցներն էսսեները կարող են ներկայացնել իրենց նախընտրած ուղղվածությամբ «Արդյո՞ք ինտերնետը միավորում է մարդկանց, թե՝ բաժանում», «Ինչպիսի° ազդեցություն ունի բջջային ինտերնետը կրթության վրա և առօրյա կյանքում», «Ինտերնետ. ինչպիսի՞ն կլինի զարգացման հաջորդ փուլը» և «Ինչպե՞ս է սոցիալական մեդիան փոխել Ձեր կյանքը» թեմաների շրջանակներում:
Մասնակիցները պետք է դիմեն մինչև 2012թ. մայիսի 15-ը:
Լավագույն աշխատանքները կհայտարարվեն 2012 թվականի մայիսի վերջին: Լավագույն աշխատանքները կընտրվեն անանուն ստուգման սկզբունքով` ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության տվյալ ծրագրի համար ստեղծված հատուկ հանձնաժողովի կողմից:
Հաղթողները կստանան սմարթֆոններ և պլանշետային համակարգիչներ: Հաղթողների աշխատանքները կտեղադրվեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության վեբկայքի «Կարիերա» էջում և հասանելի կլինենՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գրադարանում:

Компания “ВиваСелл-МТС” в рамках Программы по развитию карьеры объявляет о конкурсе эссе среди студентов университетов Армении. Участники вправе выбрать любое направление эссе по следующим темам: “Интернет: служит ли он объединению или разъединению людей?”, “Воздействие мобильного Интернета на образование и повседневную жизнь”, “Интернет: каким будет следующий этап в эволюции?” и “Каким образом социальные медиа изменили Вашу жизнь?”.
Работы должны быть представлены до 15-го мая 2012 года. Победившие в конкурсе работы будут объявлены в конце мая 2012 года. Отбор победителей будет осуществляться путем анонимного рецензирования специального комитета “ВиваСелл-МТС”, созданного для этой программы.
Победители получат смартфоны и планшеты. Работы победителей будут опубликованы на веб-странице “Карьера” компании “ВиваСелл-МТС” и будут доступны в библиотеке компании “ВиваСелл-МТС”.