Դոնեցկի «Մետալուրգի» հայազգի կիսապաշտպան Կառլեն Մկրտչյանը մեկնաբանել է Սիմֆերոպոլի «Տավրիայի» հետ հանդիպման ընթացքը:
«Դաշտի կենտրոնում գնդակն ինձ մոտ էր և ես ուզում էի փոխանցում կատարել թիմակիցներիս, և այդ պահին Ադելեյեն ձեռքով հարվածեց քթիս: Հարձակման պահին ես դաշտում կորցրեցի գիտակցությունս»,- ասել է Մկրտչյանը, հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
Նրա խոսքով` իր մոտ նախնական ախտորոշմամբ քթի կոտրվածք է. «Դոնեցկ ժամանելուն պես մենք բժշկի հետ կգնանք հիվանդանոց, որտեղ իմ քիթը կհետազոտեն»:
Կիսապաշտպանը հուսով է, որ կկարողանա խաղալ Ուկրաինայի Գավաթի կիսաեզրափակչում. «Չգիտեմ, թե ինչ կասեն բժիշկները, բայց իմ խաղալու ցանկությունը շատ մեծ է: «Մետալուրգի» համար յուրաքանչյուր խաղն ամենակարևորն է: Բոլորն էլ հասկանում են «Կարպատների» հետ խաղի գինը: Այդ խաղն առանցքային է մեզ համար»:

Donetsk Metallurg FC midfielder of Karlen Mkrtchyan commented on their match with Simferopol’s Tavria team.
“I was in the middle and wanted to throw a pass to my fellows when Adeleye hit my nose with his hand. I lost consciousness while falling,” Mkrtchyan said.
According to him, his nose is most likely broken. “As soon as we arrive in Donetsk, I’ll go see a doctor to have my nose X-rayed,” he said adding he hopes to play in Ukraine’s Cup semi-final.
“I don’t know what doctors will say, but I’m much eager to play. Every match is crucial for Metallurg, and this is a key meeting for us,” the halfback stated.