«Ես շատ ուրախ եմ, որ Ֆրանկֆուրտ եմ վերադարձել և այստեղ մենամարտ կանցկացնեմ: Իմ մրցակիցը Մելիսսա Մաքմորրոուն է` բռնցքամարտիկ, որը միշտ ռինգ է դուրս գալիս հանուն հաղթանակի: Պայքարը կոշտ է լինելու»,- հայտարարել է հայ բռնցքամարտիկ Սյուզի Կենտիկյանը:
Սյուզի Կենտիկյանը մայիսի 16-ին Ֆրանկֆուրտում կպաշտպանի WBA, WIBF և WBO վարկածներով իր գոտիները: Նրա մրցակիցը կլինի ամերիկուհի Մելիսսա Մաքմորրոուն:
Կենտիկյանի մարզիչ Մագոմեդ Շաբուրովը խոստովանել է, որ իրենք այդ մենամարտին պատրաստվել են ավելի քան մեկ ամիս և հաղթանակի են տրամադրված, հաղորդում է fightnews.com-ը:
Կենտիկյանը պրոֆեսիոնալ ռինգում անցկացրել է 30 մենամարտ, որոնցից 29-ում հաղթանակ է տարել և մեկ հանդիպում ավարտել է ոչ ոքի:
Վերջին մենամարտը բռնցքամարտիկն անցկացրել է 2011թ. հոկտեմբերի 21-ին Տեերապորն Պաննիմիտի (Թայլանդ) հետ, որտեղ հաղթանակ է տարել:

Armenian boxer Susi Kentikian said she is glad to be back in Frankfurt to defend her female lightweight belt against Melissa McMorrow on May 16.
“I am delighted to come back to Frankfurt. Melissa McMorrow is a boxer who always goes forward. She has boxed very good names. This is certainly a tough fight,” Kentikian told journalists in Frankfurt, Germany.
“We have been training for over a month and we will be prepared for May 16,” Kentikian’s trainer Magomed Shaburov said at the press conference.
“For Susi, Frankfurt is like her living room. She was here in October in an excellent fight and on May 16 she will do it again. The boxing program promises to be an exciting fight night,” Fightnews.com quotes promoter Ulf Steinforth as saying.