ՖԻՖԱ-ի հանձնաժողովը տեսչական շրջագայություն է սկսել Ռուսաստանի Հյուսիս-արևմտյան տարածաշրջանի քաղաքներով, որոնք հավակնում են 2018-ի աշխարհի առաջնության խաղերի անցկացմանը: Ապրիլի 26-ին միջազգային կազմակերպության ներկայացուցիչները ժամանելու են Սանկտ Պետերբուրգ, որտեղ գնահատելու են հյուսիսային մայրաքաղաքի ենթակառուցվածքը և այցելելու են նոր «Զենիթ» մարզադաշտ, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
Ապրիլի 27-ին հանձնաժողովը մեկնելու է Կալինինգրադ: Մայիսին նման այցելություն են կատարելու Եկատերինբուրգ, Յարոսլավլ և Մոսկվա, իսկ հունիսին՝ Կազան, Նիժնի Նովգորոդ, Սարանսկ, Սամարա և Վոլգոգրադ:

26 Апрель 2012 - 11:18 AMT
Комиссия ФИФА начала инспекционный тур по городам Северо-Западного региона России, претендующим на проведение матчей чемпионата мира 2018 года.
26 апреля представители международной организации прибыли в Санкт-Петербург, где будет оценена инфраструктура северной столицы.
Представители ФИФА посетят стройку нового стадиона “Зенит” на Крестовском острове, передает РИА Новости.
27 апреля комиссия отправится в Калининград. В мае подобный визит предстоит принять Екатеринбургу, Ярославлю и Москве, а в июне – Казани, Нижнему Новгороду, Саранску, Самаре и Волгограду.