ՖԻՖԱ-ն Բուդապեշտի համագումարում կքննարկի տարիքային սահմանափակումներ մտցնելու հնարավորությունը այն մարդկանց համար, ովքեր կազմակերպությունում առաջադրվելու են ղեկավար պաշտոններում:
Այդ առաջարկի համաձայն, ՖԻՖԱ-ի նախագահի թեկնածու, գործադիր և այլ հանձնաժողովների անդամներ կարող են լինել միայն մարդիկ, ում 72 տարին դեռ չի լրացել: ՖԻՖԱ-ի ներկա նախագահ Զեպ Բլատերն անցած տարի 75 տարեկան հասակում ընտրվել է չորրորդ անգամ:
Համագումարի մասնակիցները կքվեարկեն ՖԻՖԱ-ի գործադիր հանձնաժողովի անդամների թիվը 24-ից 25 հասցնելու համար, ընդ որում նոր տեղը նախատեսված կլինի կանանց ֆուտբոլի ներկայացուցչի համար:
Բուդապեշտում պլանավորվում է քննարկել ՖԻՖԱ-ի նախագահին երկու քառամյա ժամկետներից ավել իր պաշտոնը զբաղեցնելու հնարավորությունը, իսկ գործկոմի անդամներին՝ երեքից ավել:

26 Апрель 2012 - 12:04 AMT
ФИФА на конгрессе в Будапеште обсудит возможность введения возрастных ограничений для людей, которые будут баллотироваться на руководящие посты в организации.
Согласно этому предложению, быть кандидатами в президенты ФИФА, члены исполкома и члены других комитетов смогут только люди, которым еще не исполнилось 72 года.
Нынешний президент ФИФА Зепп Блаттер в прошлом году был избран на четвертый срок в возрасте 75 лет.
В ходе конгресса на голосование будет вынесен вопрос о разделении комитета по этике ФИФА на две части, одна из которых будет заниматься расследованием дел, а вторая – выносить по ним вердикты.
Также участники конгресса проголосуют за увеличение количества членов исполкома ФИФА с 24 до 25, причем новое место будет зарезервировано за представительницей женского футбола.
Помимо этого, в Будапеште планируется обсудить возможность запрета президенту ФИФА занимать свой пост более двух четырехлетних сроков, а членам Исполкома – более трех.