2012 թվականի առաջին եռամսյակի արդյունքներով «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ առևտրային կետերում դրամական միջոցների շրջանառությունը կազմել է 545 302 հազ. ՀՀ դրամ: Այդ մասին հաղորդում է բանկի մամլո ծառայությունը: Հաղորդագրության համաձայն` 2011 թվականի միևնույն ժամանակահատվածի համեմատ տվյալ ցուցանիշի աճը կազմել է 26%:
Այլ բանկերի առևտրային կետերում Բանկի քարտերով իրականացված դրամական միջոցների շրջանառությունը կազմել է 397 609 հազ. ՀՀ դրամ, իսկ 2011 թվականի 1-ին եռամսյակի համեմատ` 17%: Բանկի կանխիկացման կետերում միջոցների շրջանառությունը կազմել է 7 464 մլն ՀՀ դրամ, որից 2 208 մլն ՀՀ դրամը` Բանկի POS-տերմինալների և 5 256 մլն ՀՀ դրամը` բանկոմատների միջոցով: 2012 թվականի 1-ին եռամսյակում Բանկի կողմից թողարկվել է 4815 պլաստիկ քարտ, որից VISA` 3 285, MasterCard` 981 և ArCa` 549 քարտեր:
Ակտիվորեն զարգանում է նաև Բանկի վճարային քարտերի սպասարկման կետերի հատվածը: 2012թ. մարտի 31-ի դրությամբ վճարային քարտերի սպասարկման ցանցում տեղադրվել է` բանկոմատ – 58 հատ, կանխիկացման POS-տերմինալ – 39 հատ, առևտրային POS-տերմինալ – 218 հատ: 2012թ-ին «Առէկսիմբանկ-Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն մտադիր է ավելացնել բանկոմատների քանակը մինչև 83 և POS-տերմինալներինը` մինչև 300, որը 2011թ-ի համեմատ կավելանա համապատասխանաբար 25 և 100-ով:
«Առէկսիմբանկ – Գազպրոմբանկի խումբ» ՓԲԸ-ն հիմնադրվել է 1998թ.` Ռուսաստանի և Հայաստանի միջև ֆինանսական հոսքերի սպասարկման և ձեռներեց կազմակերպություններին աջակցության համար: Բանկի 100%-ով բաժնետերն է հանդիսանում ռուսաստանյան «Գազպրոմբանկ» ԲԲԸ-ն: Բանկը հանդիսանում է VISA և MasterCard խոշորագույն միջազգային վճարային համակարգերի, ինչպես նաև ArCa տեղական վճարային համակարգի լիիրավ անդամը:

По результатам первого квартала 2012 года оборот средств в торговых точках ЗАО «Арэксимбанк – группа Газпромбанка» составил 545 302 тыс. драмов. По сравнению с результатами того же периода 2011 года рост показателя составил 26%. Оборот средств по картам банка в торговых точках других банков составил 397 609 тыс. драмов, по сравнению с первым кварталом 2011 года рост – 17%. Оборот средств в пунктах выдачи наличных банка составил 7 464 млн. драмов из которых 2 208. млн. драмов – оборот средств по POS-терминалам и 5 256 млн. драмов – оборот средств в банкоматах банка.
В первом квартале 2012 года банком было выпущено 4815 пластиковых карт, из которых: 3 285- карты VISA, 981 – MasterCard и 549 – ArCa.
«Активно развивается и сегмент пунктов обслуживания платежных карт «Арэксимбанк – группа Газпромбанка», – отмечается в сообщении пресс-службы банка. По состоянию на 31 марта 2012 года в сети обслуживания платежных карт установлено: банкоматов – 58 шт., ПВН – 39 шт., торговых терминалов – 218 шт. В 2012 году ЗАО «Арэксимбанк-группа Газпромбанка» планирует увеличить общее количество банкоматов до 83 и POS-терминалов до 300, по сравнению с 2011 годом их количество увеличится на 25 и 100 соответственно.