Ապրիլի 27-ին տեղի ունեցավ Ամերիաբանկի «Շենգավիթ» մասնաճյուղի բացման պաշտոնական արարողությունը: Նոր մասնաճյուղը կգործի Բագրատունյաց 18 շենք, 112 տարածք հասցեում և լիովին կապահովի բարձրակար սպասարկում արդիական տեխնիկական միջոցներով:
Ինչպես նշել է Ամերիաբանկի ընկերությունների խմբի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը, բանկի ռազմավարական նստաշրջանի շրջանակում կատարվում է նոր մասնաճյուղի բացման հիմնավորման խորը վերլուծություն: «Շենգավիթ թաղամասը հետաքրքիր է մեզ ինչպես տնտեսական ակտիվության, այնպես էլ ժողովրդագրական գործոնի տեսակետից: Չնայած, որ այդ թաղամասում գործում են նաև այլ բանկերի մասնաճյուղեր, այնուամենայնիվ, գտնում եմ, որ առաջարկած ծառայությունները պահանջված կլինեն»,-ասել է նա:
Բանկիրը հայտնել է նաև, որ «Շենգավիթ» մասնաճյուղում, ինչպես մյուսներում, գործելու է առանձին բաժին պրեմիում-հաճախորդների համար: «Գտնում եմ, որ մեր պրեմիում-հաճախորդները պետք է հնարավորություն ունենան ստանալու անհրաժեշտ ծառայությունները բանկի ցանկացած մասնաճյուղում»,-ասել է նա:
Տիգրան Ջրբաշյանը հավելել է, որ սա արդեն 9-րդ մասնաճյուղն է երկրում, և արդեն 5-րդը՝ Երևանում: Առաջիկայում ևս մեկ մասնաճյուղ կբացվի Գյումրիում:
Իր հերթին ԿԲ Խորհրդի անդամ Ալեք Աղասյանը հավելել է, որ Ամերիաբանկը շարունակում է նոր հաճախորդների գրավել նորագույն տեխնոլոգիաներով հագեցած նոր մասնաճայուղեր բացելով և ինովացիոն պրոդուկտներ առաջարկելով: «Բանկի պրոդուկտներն աչքի են ընկնում յուրահատկությամբ և կարող են ինչ-որ չափով օրինակ ծառայել այլ բանկերի համար»,-ասաց նա՝ շնորհավորելով Ամերիաբանկին մասնաճյուղի բացման կապակցությամբ և մաղթելով նրան նորանոր հաճախորդներ:
«Շենգավիթ» մասնաճյուղում նոր հաճախորդները, հաշիվ բացելով մինչև 2012թ. հունիսի 1-ը, կկարողանան մի շարք արտոնյալ պայմաններից օգտվել: Մասնավորապես, բանկի հաճախորդները անվճար տարեկան սպասարկում կստանան Visa Classic և MasterCard պլաստիկ քարտերով, առանց չնվազող մնացորդի: Իրավաբանական անձի հաշիվ բացելու դեպքում, կազմակերպության տնօրնին կտրամադրվի Gold քարտ՝ մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ, բանկ-հաճախորդ անվճար համակարգ՝ 1 տարի ժամկետով, ինչպես նաև Business քարտեր նույնպես 1 տարվա անվճար սպասարկմամբ: Ֆիզիկական անձանց կտրամադրվի ինտերնետ բանկ համակարգից անվճար օգտվելու հնարավորություն 1 տարի ժամկետով, կտրամադրվեն GIFT քարտեր ու այլ ծառայություններ:

27 апреля прошла официальная церемония открытия нового филиала ЗАО «Америабанк» – «Шенгавит». Новый филиал расположен по адресу Багратунянц здание 18, участок 112 и полностью соответствует всем требованиям современных банковских технологий и услуг, предъявляемым банком к своей инфраструктуре.
Как отметил директор по линии развития Группы компаний «Америя» Тигран Джрбашян, в рамках стратегических сессий банка проводится глубокий анализ обоснованности открытия нового филиала. «Район Шенгавита интересен нам, как с точки зрения экономической активности, так и с точки зрения демографического фактора. Несмотря на то, что в этой районе действуют филиалы и других банков, тем не менее, считаю, что мы сможем предложить востребованные услуги», – подчеркнул он.
Банкир также сообщил, что в филиале «Шенгавит», как и во всех остальных, будет действовать отделение для премиум-клиентов. «Считаю, что наши премиум-клиенты должны иметь возможность при посещении любого филиала банка получать все необходимые им услуги», – подчеркнул он.
Тигран Джрбашян добавил, что это уже 9 филиал банка, а также 5 – в Ереване, планируется в ближайшее время открытие еще одного филиала в городе Гюмри.
В свою очередь член Совета Центрального банка Армении Алек Агасян добавил, что «Америабанк» продолжает привлекать новых клиентов посредством открытия новых филиалов, оборудованных новейшими технологиями, и предлагая инновационные продукты. «Продукты банк отличаются своеобразной особенностью и могут служить в какой-то степени примером для отдельных армянских банков», – сказал он, поздравив «Америабанк» с открытием филиала «Шенгавит» и пожелав ему новых клиентов.
В филиале «Шенгавит» новые клиенты, открыв счет до 1 июня 2012 года, смогут воспользоваться целым рядом льготных условий по обслуживанию в банке. В частности, клиенты банка получат бесплатное годовое обслуживание по пластиковым картам Visa Classic и MasterCard, без неснижаемого остатка. В случае же открытия счета на имя юридического лица руководитель компании получит пластиковую карту класса Gold с бесплатным годовым обслуживанием, возможность бесплатного годового пользования системой банк-клиенты, а также Business карты также с годовым бесплатным обслуживанием. Для физических лиц льготные условия предоставления услуг будут распространяться на системы Интернет-банкинга (бесплатное пользование в течение года), обслуживание GIFT карты и иных услуг.