2012թ. առաջին եռամսյակի արդյունքներով «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն միջինը 30 տոկոս աճ է ապահովել ըստ բոլոր հիմնական ցուցանիշների` համեմատած 2011թ. հաշվետու ժամանակահատվածի հետ: Այդ մասին լրագրողների հետ զրույցում ասել է «Ամերիա» Ընկերությունների խմբի զարգացման գծով տնօրեն Տիգրան Ջրբաշյանը: «Վերջին 4 տարիների ընթացքում մենք շարունակում ենք ագրեսիվ աճի քաղաքականություն վարել` ապահովելով տարեկան կտրվածքով առնվազն 30-35 տոկոս աճ»,- ընդգծել է նա:
Ապրիլի 27-ին տեղի ունեցավ Ամերիաբանկի «Շենգավիթ» մասնաճյուղի բացման պաշտոնական արարողությունը: Նոր մասնաճյուղը կգործի Բագրատունյաց 18 շենք, 112 տարածք հասցեում և լիովին կապահովի բարձրակար սպասարկում արդիական տեխնիկական միջոցներով:
Ջրբաշյանը հաղորդել է, որ աճի ռազմավարության շրջանակներում բանկը այդ թվում «Շենգավիթ» նոր մասնաճյուղի բացման միջոցով ծրագրում է կրկնապատկել փոքր և միջին ձեռնարկատիրության վարկավորման ծավալները` վարկային պորտֆելը տարեվերջին հասցնելով 30 մլրդ դրամի: Իսկ ինչ վերաբերում է կորպորատիվ պորտֆելին, ապա այս հատվածի առաջատարը մտադիր է մինչև տարեվերջ այն հասցնել 165 մլրդ դրամի: «2012 թվականին բանկը նաև նպատակ է դրել 60 տոկոս աճ ապահովել ֆիզիկական անձանց ծառայությունների մատուցման գծով»,- նշել է Տիգրան Ջրբաշյանը:
«Շենգավիթ» մասնաճյուղում նոր հաճախորդները, հաշիվ բացելով մինչև 2012թ. հունիսի 1-ը, կկարողանան մի շարք արտոնյալ պայմաններից օգտվել: Մասնավորապես, բանկի հաճախորդները անվճար տարեկան սպասարկում կստանան Visa Classic և MasterCard պլաստիկ քարտերով, առանց չնվազող մնացորդի: Իրավաբանական անձի հաշիվ բացելու դեպքում, կազմակերպության տնօրնին կտրամադրվի Gold քարտ՝ մեկ տարվա անվճար սպասարկմամբ, բանկ-հաճախորդ անվճար համակարգ՝ 1 տարի ժամկետով, ինչպես նաև Business քարտեր նույնպես 1 տարվա անվճար սպասարկմամբ: Ֆիզիկական անձանց կտրամադրվի ինտերնետ բանկ համակարգից անվճար օգտվելու հնարավորություն 1 տարի ժամկետով, կտրամադրվեն GIFT քարտեր ու այլ ծառայություններ:

Ameriabank CJSC ensured average 30% growth in the first quarter of 2012 compared with the same period of 2011, Ameriabank's Development Director said.
“We have pursued aggressive growth strategy for the past four years, ensuring minimum 30-35% annual increase,” Tigran Jrbashyan said.
Ameriabank CSJC officially launched its new Shengavit branch on April 27.
The new office in Bagratunyats street in Yerevan is in full compliance with modern technologies and services the bank employs.
As the banker noted, as a part of growth strategy, the bank plans to double the lending to small and medium-sized businesses, bringing the credit portfolio to AMD 30 bln. by yearend. Dwelling on the corporate portfolio, the bank intends to increase it to AMD 165 bln.
“Ameriabank sets a goal to ensure 60% growth in provision of services to physical persons,” Mr. Jrbashyan said.
The bank’s representative said that Shengavit branch, like the bank’s other offices, will also have a department targeted for premium clients.
According to Jrbashyan, this is the 9th branch office of Ameriabank, 5 of which are situated in Yerevan. They plan to open another branch in Gyumri shortly, he stated.
New customers will get a number of benefits if they open accounts in Ameriabank’s Shengavit branch before June 1, 2012.