Ապրիլի 30-ին ամբողջ աշխարհում կնշվի Ջազի միջազգային օրը: Տոնին ընդառաջ Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը քաղաքապետարանում հյուրընկալել էր հայտնի հայ ջազմեններին: Քաղաքապետարանից հայտնում են, որ շնորհավորելով նրանց, Երևանի քաղաքապետը շնորհակալություն է հայտնել ջազի հայ վարպետներին Հայասատանի և մասնավորապես Երևանի մշակութային կյանքում ներդրած մեծ ավանդի համար. «Անչափ կարևոր է ձեր դերակատարումը հայերիս համար արդեն հարազատ դարձած երաժշտական այս ուղղության` ջազի պրոպագանդման ասպարեզում: Վստահեցնում եմ, որ Երևանի քաղաքապետարանը միշտ պատրաստ է աջակցելու ձեզ բոլոր այն նախաձեռնություններում, որոնք ուղղված են մայրաքաղաքի մշակութային կյանքի աշխուժացմանն ու հարստացմանը», -ընդգծել է Տարոն Մարգարյանը:
Հյուրերը շնորհակալություն են հայտնել քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանին ջերմ ընդունելության և մայրաքաղաքի մշակութային կյանքին, այդ թվում նաև երաժշտարվեստին ցուցաբերվող մշտական ուշադրության և աջակցության համար: Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի նախաձեռնությամբ Ջազի միջազգային օրվան նվիրված մեծ նվեր կմատուցվի մայրաքաղաքի երաժշտասերներին: Ջազի սիրահարները ապրիլի 30-ին՝ ժամը 20:00-ից մինչև ուշ գիշեր, Կասկադ համալիրի հարակից տարածքում հնարավորություն կունենան ջազի հայ վարպետների կատարմամբ ունկնդրելու ինչպես հայկական, այնպես էլ համաշխարհային լավագույն ջազային ստեղծագործությունները:

28 Апрель 2012 - 11:25 AMT
30 апреля во всем мире будут отмечать Международный день джаза. В преддверие праздника мэр Еревана Тарон Маркарян принял у себя известных армянских джазменов.
В мэрии сообщают, что, поздравив их, мэр Еревана выразил благодарность мастерам армянского джаза, в частности, за весомый вклад в культурную жизнь армянской столицы.
“Неизмеримо важна ваша роль в деле пропаганды ставшего для армян родным музыкального направления. Я заверяю, что мэрия Еревана всегда готова помочь в реализации всех ваших начинаний, направленных на оживление и обогащение культурной жизни нашей столицы”, – подчеркнул Тарон Маркарян.
Гости поблагодарили мэра за теплый прием и внимание, проявленное к культурной жизни столицы.
По инициативе мэра Еревана жителям столицы в связи с Международным днем джаза будет преподнесен большой подарок. Любители этого направления музыки 30 апреля с 20:00 часов до поздней ночи на прилежащей к Каскаду территории получат возможность послушать как армянские, так и лучшие мировые джазовые произведения, в исполнении армянских джазовых мастеров.