Ապրիլի 30-ին ATP-ն հրապարակել է աշխարհի ուժեղագույն թենիսիստների հերթական վարկանիշային ցուցակը: Արգենտինահայ թենիսիստ Դավիթ Նալբանդյանը 905 միավորով շարունակում է զբաղեցնել 49-րդ հորիզոնականը:
Լավագույն թենիսիստների ցուցակը շարունակում է գլխավորել սերբ Նովակ Ջոկովիչը` 13020 միավորով, 2-րդ հորիզոնակում է իսպանացի Ռաֆայել Նադալը` 10170 միավորով: 3-րդ հորիզոնականում է շվեյցարացի Ռոջեր Ֆեդերերը, ով ունի 8880 միավոր: Նալբանդյանը ապրիլի 30-մայիսի 6 հանդես կգա Սերբիայի բաց առաջնությունում, որի մրցանակային ֆոնդը կազմում է 366.950 եվրո:

30 Апрель 2012 - 08:31 AMT
30 апреля ATP (Международная ассоциация тенниса) опубликовал очередной рейтинг-лист сильнейших теннисистов мира. Аргентинский теннисист армянского происхождения Давид Налбандян с 905 очками продолжает занимать 49 место.
Список лучших теннисистов мира продолжает возглавлять Новак Джокович (Сербия) с 13020 очками, на 2 месте с 10170 очками испанец Рафаэль Надаль (Испания). На 3 месте Рожер Федерер (Швейцария), он в своем активе имеет 8880 очков.
Налбандян с 30 апреля по 6 мая выступит на открытом чемпионате Сербии, призовой фонд которого составляет 366,950 евро.