30 Ապրիլ 2012 - 09:33 AMT
«Կրասնոդար» ֆուտբոլային ակումբի և Հայաստանի հավաքականի հարձակվող Յուրա Մովսիսյանն ամառային տրանսֆերտային պատուհանի ժամանակ կարող է տեղափոխվել «Կուբան», հայտնում է «Սովետական սպորտը»: «Կուբանի» մարզիչ Դան Պետրեսկուն դեռևս ձմռանը հետաքրքրվում էր հայ ֆուտբոլիստով:
2011-12թթ. Ռուսաստանի առաջնության 41-րդ տուրից հետո Մովսիսյանը լավագույն դիպուկահարների ցուցակում չորրորդ հորիզոնականն է կիսում «Սպարտակի» խաղացող Էմանուել Էմենիկեի, «Դինամոյի» անդամ Իգոր Սեմշովի ու «Զենիթի» խաղացող Դանկո Լազովիչի հետ: Խաղաշրջանի 34 հանդիպումներում Յուրա Մովսիսյանը 12 գնդակ է խփել, որից 4-ը՝ 11-մետրանոց:

Форвард футбольного клуба “Краснодар” и сборной Армении Юра Мовсисян, возможно, перейдет в “Кубань”во время летнего трансферного окна, сообщает "Советский спорт".
Наставник желто-зеленых Дан Петреску еще зимой высказывал заинтересованность в приобретении мощного нападающего горожан.
После 41 тура Чемпионата России-2011-2012 Мовсисян делит четвертую строчку в списке лучших снайперов Премьер-лиги со спартаковцем Эмануэлем Эменике, динамовцем Игорем Семшовым и Данко Лазовичем из “Зенита”. В 34 матчах сезона форвард забил 12 мячей, 4 из которых – с 11-метровой отметки. -ga-