Դոնեցկի «Մետալուրգի» հարձակվող կիսապաշտպան Գևորգ Ղազարյանը Ուկրաինայի գավաթի կիսաեզրափակչում «Կարպատներին» հաղթելուց հետո նշել է, որ բոլոր ֆուտբոլիստները նյարդայնանում էին:
«Պետք էր կատարել մարզչի հրահանգը: Կարծում եմ, որ մենք ավելին արեցինք հաղթանակի հասնելու համար: Լավ է, որ ամեն ինչ այսպես ավարտվեց»,- Ղազարյանի խոսքերը հաղորդում է ակումբի պաշտոնական կայքը:
«Մետալուրգն» այս խաղում հաղթանակի է հասել 11-մետրանոց հարվածների շարքով 7:6 հաշվով: Ղազարյանը նույնպես իրացրել է 11-մետրանոց հարված: Նա խոստովանել է, որ այդ հաղթանակը միշտ կհիշի. «Իմ կարիերայում դա 11-մետրանոցների առաջին շարքն էր , երբ ամեն ինչ որոշվում էր այդ հարվածների շարքով: Հանուն նման հաղթանակների արժի ֆուտբոլ խաղալ»:
Ուկրաինայի գավաթի եզրափակիչը կկայանա մայիսի 6-ին, «Մետալուրգի» մրցակիցը կլինի Դոնեցկի մեկ այլ թիմ՝ «Շախտյորը», որտեղ հանդես է գալիս Հենրիխ Մխիթարյանը:

Атакующий хавбек донецкого “Металлурга” Геворк Казарян после победы с “Карпатами” в полуфинале Кубка Украины отметил, что все футболисты нервничали.
“Надо было выполнить установку тренера. Думаю, что мы больше сделали, чтобы добиться победы. Хорошо, что все так закончилось”,- слова Казаряна передает официальный сайт клуба.
“Металлург” в этом матче обеспечил себе победу через серию пенальти – 7:6.
Казарян тоже реализовал 11-метровый удар. Он признался, что эту победу запомнит навсегда: “Для меня это была первая серия пенальти в карьере, когда все решалось в серии одиннадцатиметровых ударов. Ради таких побед и стоит играть в футбол”.
Финал Кубка Украины состоится 6 мая, соперником “Металлурга” будет другая донецкая команда – “Шахтер”, где выступает Генрих Мхитарян.