Հաջորդ խաղաշրջանից սկսած` ՈւԵՖԱ-ն սեփական հովանավորությամբ կներմուծի խաղերի ժամանակ նվազագույն բժշկական պահանջներ: Պահանջների ցուցակը կազմվել է ՈւԵՖԱ-ի Բժշկական կոմիտեի կողմից և հաստատվել ՈւԵՖԱ-ի գործադրի կոմիտեի կողմից` Ստամբուլու կայացած վերջին նիստի ժամանակ:
Ասոցիացիաներն արդեն ստացել են մյուս խաղաշրաջնի խաղերի համար պարտադիր պահանջների ցուցակը: Ցուցակը ներառում է բժշկական սարքավորումներ, շտապ օգնության մեքենաներ, բժշկական անձնակազմին ուղղված պահանջներ, խաղին նախորդող և մրցաշարին նախորդող տեղեկություններ:
Որոշ պահանջներ պարտադիր են ՈւԵՖԱ-ի բոլոր մրցաշարերի համար, ինչպես օրինակ մարզադաշտերում շտապ օգնության խմբի և պատգարակների առկայությունը:
Ազգային ասոցիացիաները ֆինանսական միջոցների մի մասը կարող են ստանալ HatTrick ծրագրի միջոցով, որը կօգնի ձեռք բերել բժշկական սարքավորումներ: Ասոցիացիաները իրավունք կստանան դրանք վարձով տալու տարածաշրջանային ասոցիացիաներին և ակումբներին, որոնք կընդունեն ՈւԵՖԱ-ի մրցաշարերը, հաղորդում է ՈւԵՖԱ-ի պաշտոնական կայքը:

Начиная со следующего сезона, европейский футбольный союз вводит минимальные медицинские требования на матчах под эгидой УЕФА. Список требований был составлен Медицинским комитетом УЕФА и одобрен Исполкомом УЕФА на последнем заседании в Стамбуле.
Ассоциации уже получили список требований, обязательных к выполнению на всех матчах следующего сезона под эгидой УЕФА. Список включает в себя медицинское оборудование, машины скорой помощи, требования к медицинскому персоналу и комнате неотложной помощи, предматчевую и предтурнирную информацию.
Определенные требования обязательны для всех турниров УЕФА, как то наличие на стадионе носилок и комнаты для оказания неотложной помощи. Остальные требования обязательны для большинства соревнований. К примеру, присутствие на игре кареты скорой помощи.
Часть финансовых средств для приведения текущей структуры в соответствие с новыми требованиями национальные ассоциации УЕФА могут запросить через программу HatTrick, которая поможет приобрести медицинское оборудование. Ассоциации получат при этом право сдавать его в аренду региональным ассоциациям и клубам, принимающим матчи турниров УЕФА, передает официальный сайт УЕФА.