2 Մայիս 2012 - 18:00 AMT
Հայաստանի թենիսի տղամարդկանց հավաքականը մայիսի 2-5 մասնակցում է Սոֆիայում (Բուլղարիա) անցկացվող Դևիսի Գավաթ թիմային առաջնության խաղերին: Հայ թենիսիստները հայտնվել են C ենթախմբում և մրցելու են մրցաշարում ամենաուժեղ համարվող Մոնտենեգրոյի և Մակեդոնիայի հավաքականների հետ:
Ինչպես հաղորդում է Հայաստանի Թենիսի ֆեդերացիան, այսօր մեր հավաքականը մրցել է Մակեդոնիայի հավաքականի հետ և պարտվել է: Մայիսի 3-ին Հայաստանի ընտրանին կմրցի Մոնտենեգրոյի հետ:
Հայաստանի հավաքականի կազմում արդեն երկրորդ անգամ հանդես է գալիս էստոնացի թենիսիստ Դանիլ Պրոսկուրան:
Հավաքականի կազմում հանդես են գալիս նաև Խաչատուր Խաչատրյանը, Դանիլ Պրոսկուրան, Աշոտ Գևորգյանը և Միքայել Ավետիսյանը: Թիմի ավագն է Վահե Ավետիսյանը:

2 Май 2012 - 17:10 AMT
Мужская сборная Армении по теннису принимает участие в матчах Кубка Дэвиса, которые проходят в Софии (Болгария) 2-5 мая.
Армянские теннисисты попали в подгруппу С вместе со сборными Черногории, которая считается одним из самых сильных участников, и Македонии.
Как сообщает пресс-служба Федерации тенниса Армении, в первой встрече наша команда уступила сборной Македонии. Завтра армянские теннисисты сыграют со сборной Черногории.
В составе сборной Армении уже второй раз выступает эстонский теннисист Данил Проскура. Также в сборной – Хачатур Хачатрян, Ашот Геворкян, и Микаэл Аветисян. Капитаном сборной является Ваге Аветисян.