Մայիսի 5-ին Hollywood Park Casino-ում կկայանա սպորտային երեկո, որի ժամանակ կմենամարտեն նաև հայ մարզիկները: Երեկոյի ընթացքում երկրպագուները ականատես կլինեն բռնցքամարտի, քիք-բոքսինգի, թայ-բոքսինգի և MMA-ի հանդիպումների:
“ Արդեն 3-4 տարի է չեմ մենամարտել: Չորս ամիս է պատրաստվում եմ այս մարտին, սկզբից ֆիզիկական պատրաստվածության վրա էի աշխատում, իսկ վերջին երկու ամսվա ընթացքում սպարինգ-մենամարտեր եմ անցկացրել ու լավ մարզավիճակ եմ ձեռք բերել: Առաջին անգամ է, որ կանցկացնեմ մարտ առանց կանոնների”,- ասել է թայ-բոքսինգի WBC վարկածով աշխարհի նախկին չեմպիոն Էդմոն Թարվերդյանը:
Նրա մրցակիցը լինելու է Ֆիլ Նունյեսը: Մայիսի 5-ին ռինգ են դուրս գալու նաև Գեորգի Կարախանյանը, Ռոման Միտիչյանը, Սաքո Չիվիչյանը, Արա Մուրադյանը, Վարդան Գասպարյանը, Անդո Ջանոյանը, Ալֆրեդ Քեշիշյանը և Սերգեյ Մարտիրոսյանը, հաղորդում է hyefighters.com-ը:

3 Май 2012 - 10:34 AMT
5 мая в Hollywood Park Casino в США состоится спортивный вечер, в ходе которого будут соревноваться и армянские спортсмены. В течение вечера болельщики смогут стать свидетелями встреч в таких видах спорта, как бокс, кик-боксинг, тай-боксинг и MMA.
“Я уже 3-4 года не принимал участия в соревнованиях. Уже 4 месяца я готовлюсь к этому бою, сначала я работал над физической подготовкой, а последние два месяца я проводил спаринг-поединки и приобрел хорошую спортивную форму. Впервые я буду участвовать в боях без правил”, – сказал экс-чемпион тай-боксинга по версии WBC Эдмон Тадевосян. В первом раунде он встретится с Филом Нуньесом. 5 мая на ринг выйдут также Георгий Караханян, Саркис Чивичян, Ара Мурадян, Вардан Гаспарян, Андо Джаноян, Альфред Кешишян и Сергей Мартиросян, сообщает hyefighters.com.