Ուկրաինայի առաջնության 29-րդ տուրում «Մետալիստի» նկատմամբ հաղթանակից հետո «Շախտյորի» կիսապաշտպան Հենրիխ Մխիթարյանը խոստովանել է, որ ուրախ է 3 միավորների համար:
«Հաճելի է, որ «Դինամոն» 0:0 է խաղացել: Մյուս կողմից, մենք առջևում ունենք վերջին տուրն ու «Ալեքսանդրիայի» հետ խաղը:
Բացի այդ, պետք է կենտրոնանանք Գավաթի եզրափակչում Դոնեցկ «Մետալուրգի» հետ խաղի վրա: Ուստի առայժմ ուրախանալու բան չկա: Կուրախանանք վերջին տուրից հետո»,-Մխիթարյանի խոսքը հաղորդում է «Շախտյորի» պաշտոնական կայքը:
Նա ընդգծել է, որ խաղը բարդ էր, քանի որ «Մետալիստը» լավ թիմ է, որը միշտ մինչև վերջ պայքարում է. «Նրանք շատ լավ էին խաղում Եվրոպայի լիգայում և չեմ հասկանում` ինչպես դուրս մնացին: Տրիբունաների նման աջակցության պայմաններում, մեզ համար հեշտ չէր, սակայն հաղթեցինք»:
Հաղթանակից հետո «Շախտյորը» ամրապնդել է իր դիրքը վարկանիշային աղյուսակում` վաստակելով 76 միավոր և զբաղեցնելով 1-ին հորիզոնականը: Կիևի «Դինամոն» 74 միավորով 2-րդ հորիզոնականում է:
Առաջնության վերջին խաղը «Շախտյորը» կանցկացնի մայիսի 10-ին, իսկ մինչ այդ թիմը մայիսի 6-ին Ուկրաինայի առաջնության եզրափակչում կխաղա «Մետալուրգի» հետ:

3 Май 2012 - 07:58 AMT
После победы над “Металлистом” в 29 туре чемпионата Украины полузащитник “Шахтера” Генрих Мхитарян признался, что рад трем очкам.
“Приятно, что “Динамо” сыграло 0:0. Но с другой стороны у нас есть еще последний тур и матч с “Александрией”. Кроме этого, мы должны также сконцентрироваться на финале Кубка с донецким “Металлургом”. Так что пока радоваться нечему. Радоваться будем после последнего тура”, – передает слова Мхитаряна официальный сайт “Шахтера”.
Он отметил, что матч был сложным, поскольку “Металлист” – хорошая команда, которая всегда бьется до последнего: “Они очень хорошо играли в Лиге Европы – не понимаю, как они вылетели. При такой поддержке трибун нам было непросто, но мы победили”.
После победы “Шахтер” упрочил свое место в турнирной таблице, донецкая команда набрала 76 очка и занимает первое место. Киевское “Динамо” с 74 очками на 2 месте.
Последний матч в чемпионате “Шахтер” проведет 10 мая, а до этого команда в финале Кубка Украины 6 мая сыграет против “Металлурга”.