Մայիսի 3-ին Գ. Սունդուկյանի անվան պետական ակադեմիական թատրոնում Հայաստանի մշակույթի նախարարությունն ամփոփել է «Իմ և մեր հաղթանակները» լուսանկարչական մրցույթի արդյունքները:
«Մրցույթն այդպես անվանելով մենք նկատի ունեինք ոչ միայն Հայրենական մեծ պատերազմում և ղարաբաղյան պատերազմում տարած հաղթանակները, այլ նաև մեր ամենօրյա հաղթանակները»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին ասել է մշակույթի փոխնախարար Արթուր Պողոսյանը:
Նրա խոսքով, մշակույթի նախարարությունն այդ մրցույթը հայտարարել է երկու ամիս առաջ: Այդ ընթացքում ներկայացվել են 30 աշխատանքներ, որոնցից պրոֆեսիոնալ ժյուրին ընտրել է երեք լավագույն աշխատանքները:

3 мая в Государственном академическом театре имени Г.Сундукяна министерство культуры Армении подвело итоги конкурса фотографий «Мои и наши победы».
«Называя конкурс таким образом, мы имели в виду победу не только в Великой Отечественной и Карабахской войнах, но и наши ежедневные победы», – корреспонденту PanARMENIAN.Net сказал заместитель министра культуры РА Артур Погосян.
По его словам, министерство культуры объявило этот конкурс два месяца назад. За это время на конкурс было представлено 30 работ, из которых профессиональное жюри выбрало три лучшие.