Ռուսաստանը հաջողությամբ կանցկացնի 2014թ ձմեռային Օլիմպիական խաղերը Սոչիում, համոզված է Համաամերիկյան սպորտային կազմակերպության նախագահ, Մեքսիկայի Օլիմպիական կոմիտեի պատվավոր նախագահ Մարիո Վասկես Ռանյան:
«Ռուսաստանը, որտեղ դեռ 2007-ին Օլիմպիական խաղերի անցկացման համար ոչինչ պատրաստ չէր, սկսել է ակտիվորեն աշխատել, և այժմ կարելի է ասել, որ առաջընթացն ակնհայտ է և ես կազմակերպչական որևէ խնդիր չեմ տեսնում»,-նրա խոսքը հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին:
ՀԱՍԿ-ը ներառում է Հարավային, Կենտրոնական և Հյուսիսային Ամերիկայի, ինչպես նաև Կարիբյան ավազանի ավելի քան 40 երկրների ազգային օլիմպիական կոմիտեներ:

Россия с успехом проведет зимние Олимпийские игры в Сочи в 2014 году, уверен президент Панамериканской спортивной организации (ПАСО), почетный президент Олимпийского комитета Мексики Марио Васкес Ранья.
“Россия, у которой в 2007 году еще ничего не было готово для проведения игр, начала активно работать, и сейчас можно сказать, что прогресс очевиден, она очень серьезно продвинулась в деле подготовки, я не вижу никаких проблем с организацией игр”, – слова Васкес Ранья передает РИА Новости.
ПАСО объединяет национальные олимпийские комитеты более чем 40 стран Южной, Центральной и Северной Америк, а также стран Карибского бассейна.
“Я считаю, что в 1980 году в Москве прошли вообще одни из лучших по уровню организации Олимпийских игр”, – сказал он.