5 Մայիս 2012 - 08:40 AMT
Մայիսի 5-ին ՀՖՖ-ի շտաբ-բնակարանում տեղի ունեցավ «Adidas» ընկերության կողմից Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի համար պատրաստված նոր մարզահագուստի շնորհանդեսը: Սկզբնական պայմանագիրը «Adidas»-ի հետ նախատեսված է երկու տարով` կրկին երկարաձգելու պայմանով: Մինչ այդ Հայաստանի հավաքականները հանդես էին գալիս «Hummel» ընկերության մարզահագուստով:
ՀՖՖ-ի գործադիր տնօրեն Արմեն Մինասյանը նշեց, որ մարզահագուստը ստեղծելիս հաշվի են առնվել ազգային գույները: «Հուսով եմ, որ այս նոր մարզահագուստով մենք նոր հաղթանակներ կտոնենք: Այն ավելի գեղեցիկ է, քան նախորդը: Տղաների հետ խոսել ենք և որոշել, որ այդքան էլ պարտադիր չէ, որ դրոշը առկա լինի հագուստի վրա, կարևորը գեղեցիկ արտաքին տեսքն է»,- ասաց հավաքականի ավագ Սարգիս Հովսեփյանը:
Հավաքականի մարզիչ Վարդան Մինասյանն էլ խոստովանեց, որ «Adidas»-ը իր վարկանիշով ավելի բարձր է մարզահագուստ արտադրող մնացած բոլոր ընկերություններից: «Հուսով եմ, այն հաջողություն կբերի մեր ընտրանուն»-ընդգծեց նա:
Adidas»-ի մարզահագուստով են հանդես գալիս նաև Եվրոպայի ու աշխարհի չեմպիոն Իսպանիայի հավաքականը, Գերմանիան, Արգենտինան, Ռուսաստանը և էլի մի շարք հավաքականներ:

5 мая в штаб-квартире ФФА состоялась презентация новой спортивной формы сборной Армении по футболу. Начальный договор с компанией “Adidas” подписан на два года, с условием продления. До этого сборные команды Армении выступали в спортивной форме компании “Hummel”.
Исполнительный директор ФФА Армен Минасян отметил, что при создании формы были учтены цвета национального флага. “Надеюсь, в этой новой форме мы одержим не одну победу. Она красивее прежней. Мы поговорили с ребятами и решили, что наличие флага на форме не обязательно, главное, чтобы она была удобной и красивой”.
Тренер сборной Вардан Минасян признался, что рейтинг “Adidas” выше, чем у других компаний, производящих спортивную форму. “Надеюсь, новая форма принесет нам удачу”, – сказал он.
В спортивной форме бренда “Adidas” выступают и чемпион Европы – сборная Испании, а также сборные Германии, Аргентины, России и ряда других стран.