6 Մայիս 2012 - 21:11 AMT
Մարուշենկո. Որոշ եվրոպական գործիչներ չեն ժամանի EURO-ին, սակայն մրցաշարը կկայանա ամենաբարձր մակարդակով
«Եվրոպայի 2012թ. առաջնությունը կարևոր իրադարձություն է և' մեր երկրի, և' Եվրոպայի համար: Որոշ եվրոպական քաղաքական գործիչներ քաղաքական հայտարարություններ են կատարել առաջնության վերաբերյալ, թե չեն ժամանի, բայց չնայած դրան, մրցաշարը տեղի կունենա ամենաբարձր մակարդակով»,- Երևանում հայտնել է ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի ներկայացուցիչ Վլադիմիր Մարուշենկոն:
Մի շարք եվրոպական քաղաքական գործիչներ հայտարարել են, որ բոյկոտում են ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունն Ուկրաինայում` ի նշան բողոքի նախկին վարչապետ Յուլիա Տիմոշենկոյի շուրջ ստեղծված իրադրության դեմ:
Չնայած այդ հայտարարություններին, ՈՒԵՖԱ-ն հաղորդել է, որ ԵԱ-ն տեղի կունենա Ուկրաինայում և Լեհաստանում հունիսի 1-ից հուլիսի 1-ը:

6 Май 2012 - 19:44 AMT
В.Марушенко: Некоторые европейские политики не приедут на EURO, но чемпионат пройдет на высоком уровне
“EURO-2012 – очень важное событие и для нашей страны, и для Европы. Некоторые европейские политики сделали политические заявления по поводу турнира, сказав, что не приедут, но, несмотря на это, чемпионат состоится и на высоком уровне”, – в Ереване заявил представитель межпарламентской ассамблеи СНГ Владимир Марушенко.
Ряд европейских политиков заявили, что бойкотируют чемпионат Европы по футболу в Украине в знак протеста из-за ситуации вокруг экс-премьера Юлии Тимошенко.