Հունգարացի մրցավար Վիկտոր Քաշային, ով կաշխատի EURO-2012-ում, համոզված է, որ առաջնության կազմակերպիչներն իդեալական կանցկացնեն մրցաշարի ողջ նախապատրաստական աշխատանքը: «Համոզված եմ, որ կազմակերպման մեջ խնդիր չի լինի: Ես տեսել եմ մարզադաշտերը, դրանք հիանալի են: Լսել եմ գործընկերներիս դրական արձագանքները, ովքեր Ուկրաինայում եղել են տարբեր վայրերում, որ նախապատրաստության հետ այնտեղ ամեն ինչ կարգին է»,- ասել է մրցավարը:
Քաշային պատմել է, թե ինչպես է պատրաստվում մրցաշարին՝ ուսումնասիրելով առաջնության թիմերը: «Բոլորը կարծում են, որ մրցավարը ֆուտբոլի դաշտում աշխատում է 90 րոպե: Դա այդպես չէ, ֆուտբոլը զբաղեցնում է օրվա 24 ժամն առանց դադարի: Այդ ժամանակը գնում է ֆիզիական մարզավիճակի և տեխնիկայի պատրաստության վրա: Մենք շատ խաղեր են դիտում, ինչպես Եվրոպայի լիգայի, այնպես էլ Չեմպիոնների լիգայի: Մենք պետք է ուսումնասիրենք հնարավորինս շատ թիմեր և նրանց ռազմավարությունները, որպեսզի դաշտում չզարմանանք ինչ-որ բաների վրա: Իմ պրոֆեսիոնալ կարիերայի ընթացքում ես շատ խաղեր եմ դիտել, մշտապես դիտում եմ ֆուտբոլ, որովհետև դա իմ կյանքն է»,- նշել է նա:

7 Май 2012 - 09:19 AMT
Венгерский рефери Виктор Кашшаи, который будет работать на EURO-2012, убежден, что организаторы чемпионата проведут всю работу по подготовке турнира идеально. “Уверен, что проблем в организации не будет. Я видел стадионы – они замечательные. Слышал положительные отзывы коллег, которые бывали в разных местах в Украине, что с подготовкой там все в порядке”, – сказал арбитр.
Кашшаи рассказал о том, как готовится к турниру, изучая команды чемпионата. “Все думают, что рефери работает на футбольном поле максимум 90 минут. Это не так, футбол занимает 24 часа в сутки в нон-стоп режиме работы. Это время уходит на подготовку физической формы и техники. Мы просматриваем много матчей, как Лиги Европы, так и Лиги Чемпионов. Мы должны изучить как можно больше команд и их стратегий, чтобы потом не удивляться каким-то вещам на поле. За свою профессиональную карьеру я видел много матчей, постоянно смотрю футбол, потому что это моя жизнь”, – отметил он.