Հոլանդացի մասնագետ Ռայմոնդ Ֆերhեյնը, որը EURO-2008-ի ժամանակ Գուս Հիդդինկի շտաբում էր, դարձել է Հայաստանի ֆուտբոլի հավաքականի գլխավոր մարզչի` Վարդան Մինասյանի ասիստենտը, հաղորդում է De Telegraaf:
Մասնագետը պայմանագիր է կնքել Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայի հետ մինչև 2014թ, որը կարող է երկարացվել մինչև 2016թ:
Ֆերհեյնն աշխատել է որպես Հոլանդիայի հավաքականի մարզիչներ Ֆրանկ Ռայկարդի, Դիկ Ադվոկատի օգնական, ինչպես նաև համագործակցել է Հիդդինկի հետ, որը զբաղեցնում էր Ռուսաստանի հավաքականի գլխավոր մարզչի պաշտոնը: 2008-ին Հիդդինկը Ֆերհեյնի հետ միասին զբաղվել է հավաքականի ֆիզպատրաստության հարցերով և Ռուսաստանի հավաքականի հետ Եվրոպայի առաջնությունում նվաճել բրոնզե մեդալներ:
Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիայում PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հայտնել են, որ ավելի ուշ այս առնչությամբ լրացուցիչ տեղեկություն կտրամադրեն:

8 Май 2012 - 08:09 AMT
De Telegraaf: Голландский специалист Раймонд Ферхейен стал ассистентом главного тренера сборной Армении по футболу
Голландский специалист Раймонд Ферхейен, который входил в штаб Гуса Хиддинка во время EURO-2008, стал ассистентом главного тренера сборной Армении Вардана Минасяна, сообщает De Telegraaf.
Специалист подписал контракт с Федерацией футбола Армении до 2014 года, который может быть продлен до 2016 года.
Ферхейен работал в качестве помощника главных тренеров сборной Голландии Франка Райкарда, Дика Адвоката, а также сотрудничал с Хиддинком, когда тот возглавлял сборную России. В 2008 году Хиддинк вместе с Ферхейеном, занимавшимся вопросами физподготовки, выиграл со сборной России бронзовые медали чемпионата Европы.
Корреспонденту PanARMENIAN.Net в Федерации футбола Армении сказали, что дополнительную информацию об этом представят чуть позже.