Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան նախնական պայմանավորվածություն է ձեռք բերել հոլանդացի մասնագետ Ռայմոնդ Ֆերհեյենի հետ`աշխատելու Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզչական շտաբում:
Հայաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Վարդան Մինասյանը ՀՖՖ պաշտոնական կայքին ասել է, որ երբ նախնական պայմանավորվածությունը պաշտոնականացվի և հոլանդացի մասնագետ Ֆերհեյենը համալրի Հայաստանի ազգային հավաքականի մարզչական շտաբը, ինքը նոր միայն կխոսի Ֆերհեյնի պարտականությունների մասին:
Հոլանդացի մասնագետը 2000 թվականից աշխատել է Հոլանդիայի ազգային հավաքականի մարզչական շտաբում Ֆրանկ Ռայկարդի եւ Դիկ Ադվոկատի ղեկավարած թիմերում, իսկ 2008 թվականի Եվրոպայի առաջնությունում ներգրավված է եղել Ռուսաստանի ազգային հավաքականի գլխավոր մարզիչ Գուս Հիդինկի մարզչական շտաբում:

Football Federation of Armenia (FFA) has reached preliminary agreement with Dutch professional coach Raymond Verheijen on his joining the Armenian national team’s coaching staff.
“I will announce Verheijen’s responsibilities after the agreement gets formalized and the Dutch expert joins the Armenian national team’s coaching staff,” Chief Coach Vardan Minasyan told FFA official website.
Verheijen has been a member of the coaching staff of the national teams of the Netherlands, Russia and South Korea, attending three World Cups and three European Championships. He has also worked with a number of European club sides, including Barcelona of Spain, Zenit Saint Petersburg of Russia, and English teams Chelsea F.C and Manchester City.