Միքայել Վաթինյանի «Ժաննան և ձայները» լիամետրաժ գեղարվեստական ֆիլմը մայիսի 17-ից հունիսի 10-ը մասնակցելու է Սիեթլի միջազգային կինոփառատոնին (Վաշինգտոն):
«Ժաննան և ձայները» ֆիլմը 2007 թվականի «Ոսկե ծիրան» միջազգային կինոփառատոնի «Ռեժիսորներ առանց սահմանների» կինոֆորումի մասնակիցներից է և արտադրվել է Հայաստանի ազգային կինոկենտրոնի, «Ոսկե ծիրան» կինոյի զարգացման հիմնադրամի, Գյոթեբորգի միջազգային կինոփառատոնի հիմնադրամի աջակցությամբ: Այն մասնակցել է Պուսանի միջազգային կինոփառատոնին:
Ֆիլմը պատմում է Հայաստանով ճանապարհորդող Ժաննա անունով մի կնոջ մասին: Նրան առաջ են մղում անմարմին ձայները` տանելով դեպի իր համար անիմանալի նպատակը: Ժաննան մենակ է բնապատկերում, գրոտեսկային անտառներում, դատարկ գործարաններում ու քամուց բզկտված դաշտերում:

Полнометражный художественный фильм режиссера Микаела Ватиняна и продюсера, а также исполнительницы главной роли Армине Анда “Жанна и голоса”, был отобран для участия в Международном кинофестивале в Сиэтле (штат Вашингтон).
Фильм “Жанна и голоса” производства независимой струдии “Хошки Филмс” еще в 2007 году принимал участие в первом Форуме кинопродукции “Режиссеры без границ” Международного кинофестиваля “Золотой абрикос” и был снят при содействии Национального Киноцентра Армении, Фонда развития кино “Золотой абрикос” и Фонда Международного Гетеборгского кинофестиваля.
Фильм рассказывает о женщине по имени Жанна, которая начинает свое путешествие по послевоенной Армении начала 90-х. На фоне аутентичной природы, людей, которых она встречает на своем пути, голосов, которые она слышит, Жанна начинает воспринимать мир по-новому. Она ищет любимого человека, чей голос зовет ее к себе.