Մայիսի 8-ին Orange Արմենիան հանդես է եկել նոր` Orange ընտանիք կանխավճարային փաթեթային առաջարկով: Ինչպես հաղորդել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան, շուկայի ուսումնասիրման արդյունքում պարզ է դարձել, որ այս փաթեթը պահանջարկ է վայելում բնակչության շրջանում: «Մարդիկ ակնկալում են, որ ընտանիքի ներսում ծախսերը նվազագույն լինեն»,-ընդգծել է նա Երևանում կայացած մամուլի ասուլիսի ժամանակ: Այս առնչությամբ Orange Արմենիայի ղեկավարն ընդգծել է, որ ծառայությունը յուրահատուկ է ոչ միայն իր կառուցվածքով, այլ նաև շահագործման պարզությամբ:
Իր հերթին Orange Արմենիայի մարքեթինգի բաժնի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը հաղորդել է, որ նոր փաթեթը ներառում է 3 SIM քարտեր, ընդ որում բաժանորդները կարող են առանձին-առանձին ընտրել իրենց հարմար սակագնային պլանը: «Բոլոր մասնակիցները կարող են առանց սահմանափակումների շփվել ողջ օրվա ընթացքում` վճարելով միայն սիմվոլիկ 20 դրամ»,-ասել է նա:
Ինչպես ընդգծել է մարքեթինգի բաժնի տնօրենը, Orange ընտանիք փաթեթին բնորոշ է սոցցանցերի տարր, երբ փաթեթի ներսում առաջին զանգ կատարողը դառնում է խմբի ղեկավար և իրավունք ստանում ներգրավելու ևս մեկ անդամի` Orange Արմենիայի ևս մեկ քարտատիրոջ, կամ էլ հեռացնելու նրան: « Orange ընտանիք նոր առաջարկը պահանջված կլինի հատկապես Հայաստանի մարզերում, որտեղ ընտաիքների եկամուտները ցածր են, իսկ ընտանեկան կապերը շատ ամուր»,-հավելել է նա:

8 мая компания Orange Армения выступила с новым предоплатным пакетным предложением Orange Семья. Как сообщил генеральный директор компании Бруно Дютуа, по результатам изучения рынка стало ясно, что этот пакет востребован среди населения. «Люди ожидают, что внутри семьи расходы должны быть минимальны», – подчеркнул он на пресс-конференции в Ереване. В связи с этим глава Orange Армения подчеркнул, что новая услуга уникальна не только по своей структуре, но и простоте использования.
В свою очередь директор отдела маркетинга Orange Армения Арам Мкртчян сообщил, что в новый семейный пакет включает в себя три SIM карты с последовательными номерами, при этом владельцы могут по отдельности выбрать подходящим им тарифный план. «Все участники пакета без ограничений могут общаться в течение всего дня, уплатив лишь символичные 20 драмов», – сказал он.
Как отметил директор отдела маркетинга, пакету Orange Семья присущ элемент соцсетей, когда совершивший первый звонок внутри пакета член семьи становится руководителем группы и имеет право привлечь еще одного участника, держателя SIM карты Orange Армения, либо исключить кого-либо из пакета. «Новое предложение Orange Семья будут особенно востребованы в областях Армении, где доходы семей низкие, а семейные связи достаточно крепкие», – добавил он.