8 Մայիս 2012 - 13:52 AMT
Բոլոր մարզադաշտերը, որտեղ պլանավորված է 2012-ի Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության խաղերի անցկացումը, պատրաստ են ամենաբարձր մակարդակով անվտանգության ապահովմանը, հավաստիացրել է Ուկրաինայում մրցաշարի տնօրեն Մարկիյան Լուբկիվսկին:
«Ուկրաինայի և Լեհաստանի բոլոր մարզադաշտերը պատրաստ են անվտանգության ապահովման ամենաբարձր մակարդակին: Հիշեցնեմ, որ խմբային մրցաշարի բոլոր խաղերը մեր կողմից գնահատվել են որպես ցածր ռիսկի խաղեր»,- ասել է նա:
Լուբկիվսկին հաղորդել է, որ մայիսի 1-ին ՈՒԵՖԱ-ն կվերցնի բոլոր մարզադաշտերն իր կառավարման տակ: «Մայիսի 12-ից կսկսվի ուսուցման ծրագիրը ստյուարդների, կամավորների և պահակների համար, ովքեր կաշխատեն մարզադաշտերում»,- ասել է նա:

8 Май 2012 - 13:11 AMT
Все стадионы, на которых запланировано проведение матчей чемпионата Европы по футболу 2012 года, готовы к обеспечению безопасности проведения игр на наивысшем уровне, заверяет директор турнира на Украине Маркиян Лубкивский.
“Сегодня все стадионы в Украине и Польше готовы к наивысшему уровню обеспечения безопасности. Напомню, что все матчи группового турнира оценены нами как матчи низкого риска”, – сказал он.
Лубкивский сообщил, что 11 мая УЕФА возьмет все стадионы под свое управление.
“С 12 мая начнется программа обучения для стюардов, волонтеров и охранников, которые будут работать на стадионах”, – добавил Лубкивский.