ՖԻՖՊրոյի գլխավոր քարտուղար Թեո վան Սեգգելենը ներողություն է խնդրել իր նախորդ հայտարարությունների համար, որոնք վերաբերում էին Ուկրաինայի` EURO-2012-ի խաղերն ընդունելու հնարավորություններին:
ՖԻՖՊրոյի գլխավոր քարտուղարը և Ուկրաինայի դեսպանը քննարկել են 2012թ Ուկրաինայում և Լեհաստանում Եվրոպայի ֆուտբոլի առաջնության խաղերի անցկացման հարցեր: Հանդիպման պատճառը քարտուղարի կողմից արված մի քանի հայտարարություններն էին, որոնք վերաբերում էին խաղերն ընդունող երկրներին` Ուկրաինային և Լեհաստանին:
«Ես երբևէ մտադրություն չեմ ունեցել հյուրընկալող երկրներին, մասնավորապես` Ուկրաինային, բացասաբար ներկայացնել: Միակ բանը, որի համար անհանգստանում եմ, խաղացողների անվտանգությունն է: Հուսով եմ` կազմակերպիչները կկարողանան կանխել բոլոր տհաճ միջադեպերը»,-ասել է Սեգգելենը:

Генеральный секретарь ФИФПро Тео ван Сеггелен выразил свои извинения за предыдущие заявления относительно способности Украины принять матчи EURO-2012.
Генсек ФИФПро и посол Украины обсудили вопросы проведения чемпионата Европы по футболу 2012 года в Украине и Польше, который начнется уже через месяц. Причиной встречи было несколько заявлений, сделанных ван Селлегеном относительно чемпионата Европы и роли, которую играют принимающие страны – Украина и Польша.
“Я никогда не собирался выставлять принимающие страны, в частности, Украину, в негативном свете. Единственное, что я хотел сказать – это то, что я волнуюсь за безопасность игроков . Надеюсь, что принимающим странам и УЕФА удастся предотвратить срыв этого фантастического мероприятия хулиганами”, – сказал Сеггелен.