Այսօր հանդիսավոր պայմաններում կտրվեց Բաղրամյան 4/1 հասցեում գտնվող «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ի STATUS մասնաճյուղի ժապավենը: Յուրաքանչյուր STATUS հաճախորդ այստեղ ստանալու է ամենաբարձրակարգ բանկային ծառայությունները` ցանկացած հարցում ունենալով կցված փորձառու անհատական խորհրդատուի օժանդակությունը, ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ:
Նորաբաց մասնաճյուղը հասանելի կլինի բոլոր այն հաճախորդների համար, ում միջին խնայողությունները կամ ներդրումները բանկում կազմում են առնվազն 20 միլիոն ՀՀ դրամ: STATUS հաճախորդներին կտրամադրվի նոր World Black Edition Master Card և Միջազգային Կոնսիերժ ծառայությունից անվճար օգտվելու հնարավորություն: Հաճախորդները կշարունակեն նաև ստանալ STATUS փաթեթի բազմազան ծառայություններն` արտոնյալ պայմաններով:
«Մենք շարունակում ենք իրականացնել մասնաճյուղային ցանցի ռազմավարական ընդլայնում, և այս անգամ մեր ուշադրությունը սևեռված էր բանկի վերջին տարիների հաջողություններին զգալի ավանդ ունեցած STATUS հաճախորդների վրա։ STATUS մասնաճյուղը չափազանց մանրակրկիտ կերպով նախագծվել է` հաշվի առնելով հաճախորդների այս առանձնահատուկ խմբի յուրատեսակ բանկային կարիքները: Ուրախ ենք, որ Հայաստանի համար խորհրդանշական այս օրը տեղի ունեցող ժապավենի կտրման արարողությանը մասնակցելու համար ժամանել են նաև բանկի և տնօրենների խորհրդի նախագահն ու անդամները», – նշել է «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:
Այսպիսով, «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը Երևանի տարբեր համայնքներում կունենա գործող 9 մասնաճյուղ և ավելի քան 50 բանկոմատ ներառող ցանց:

10 Май 2012 - 09:22 AMT
ЗАО «HSBC Банка Армения» накануне по адресу Баграмяна 4/1 открыл для корпоративных клиентов филиал STATUS. Как отмечается в сообщении пресс-службы банка, каждый клиент филиала STATUS сможет получить высококачественные банковские услуги при содействии опытного индивидуального консультанта.
Услугами филиала смогут воспользоваться все те клиенты банка, средний размер cбережений или вкладов которых в банке составляет не менее 20 млн. драмов. STATUS-клиентам будет предоставлена возможность бесплатно пользоваться картой World Black Edition Master Card и услугами «Международный Консьерж», а также получить разнообразные услуги STATUS-пакета на льготных условиях.
«Мы продолжаем осуществлять стратегическое расширение филиальной сети, и на этот раз мы сделали акцент на STATUS-клиентов, внесших немалый вклад в успех банка за последние годы. Они имеют стратегическое значение для банка»,- сказала в ходе церемонии открытия генеральный исполнительный директор «HSBC Банка Армения» Астрид Клиффорд.
На открытии филиала STATUS присутствовали, в частности, председатель Совета директоров HSBC Банка Армения Ваче Манукян, министр финансов Армении Ваче Габриелян, заместитель председателя Центрального банка Нерсес Ерицян, а также STATUS-клиенты банка.
С открытием нового филиала у HSBC Банка Армения будет задействовано девять филиалов в различных административных округах Еревана, а также сеть из 50-ти банкоматов.