Այսօր հանդիսավոր պայմաններում կտրվեց Բաղրամյան 4/1 հասցեում գտնվող «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ի STATUS մասնաճյուղի ժապավենը: Յուրաքանչյուր STATUS հաճախորդ այստեղ ստանալու է ամենաբարձրակարգ բանկային ծառայությունները` ցանկացած հարցում ունենալով կցված փորձառու անհատական խորհրդատուի օժանդակությունը, ասվում է բանկի մամլո հաղորդագրության մեջ:
Նորաբաց մասնաճյուղը հասանելի կլինի բոլոր այն հաճախորդների համար, ում միջին խնայողությունները կամ ներդրումները բանկում կազմում են առնվազն 20 միլիոն ՀՀ դրամ: STATUS հաճախորդներին կտրամադրվի նոր World Black Edition Master Card և Միջազգային Կոնսիերժ ծառայությունից անվճար օգտվելու հնարավորություն: Հաճախորդները կշարունակեն նաև ստանալ STATUS փաթեթի բազմազան ծառայություններն` արտոնյալ պայմաններով:
«Մենք շարունակում ենք իրականացնել մասնաճյուղային ցանցի ռազմավարական ընդլայնում, և այս անգամ մեր ուշադրությունը սևեռված էր բանկի վերջին տարիների հաջողություններին զգալի ավանդ ունեցած STATUS հաճախորդների վրա։ STATUS մասնաճյուղը չափազանց մանրակրկիտ կերպով նախագծվել է` հաշվի առնելով հաճախորդների այս առանձնահատուկ խմբի յուրատեսակ բանկային կարիքները: Ուրախ ենք, որ Հայաստանի համար խորհրդանշական այս օրը տեղի ունեցող ժապավենի կտրման արարողությանը մասնակցելու համար ժամանել են նաև բանկի և տնօրենների խորհրդի նախագահն ու անդամները», – նշել է «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ի Գլխավոր գործադիր տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆֆորդը:
Այսպիսով, «Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստան»-ը Երևանի տարբեր համայնքներում կունենա գործող 9 մասնաճյուղ և ավելի քան 50 բանկոմատ ներառող ցանց:

Today, May 10 HSBC Bank Armenia held a ribbon-cutting ceremony for its new HSBC STATUS branch at 4/1 Baghramyan Avenue, with the promise that each customer will receive best in class banking service through fully trained and accredited dedicated relationship managers.
According to a press release, the branch will be available to all customers who place savings or investments of at least AMD 20 million with the bank. STATUS customers are automatically granted with World Black Edition Master Cards and free Concierge services.
“We are strategically expanding our branch network, and this time we have focused on STATUS customers, who have made a significant contribution to the bank’s success in recent years. The branch has been carefully designed to meet the specific banking requirements of this discerning group of customers. We were very pleased that our Chairman and board of directors were able to join us for the ribbon-cutting ceremony today, on this very symbolic day for Armenia,” HSBC Bank Armenia Chief Executive Officer Astrid Clifford said.
With the new Status branch, HSBC will have nine branches located in different districts of Yerevan, and more than 50 ATMs located across the city.