Երևանյան նորաձևության շաբաթին առաջին անգամ մասնակցելու են Թուրքիայից ժամանած մասնագետներ: Այդ մասին մամլո ասուլիսի ժամանակ ասաց միջոցառման կազմակերպիչ Արման Անտոնյանը, թուրք գործարարներների հետ նրանք կփորձեն համատեղ ծրագրեր և նախագծեր իրականացնել:
Այս անգամ միջոցառումը տեղի է ունենալու մեկ օր, սակայն կազմակերպիչների խոսքով հետագայում այն մեկ շաբաթ կտևի:
Միջոցառման ընթացքում ներկայացվելու են հին հայկական նկարազարդումների հիման վրա վերականգնած հայկական տարազներ:
Շաբաթվա բացումը տեղի է ունենալու մայիսի 25-ին, կառավարության Մելիք Ադամյան նիստերի դահլիճի ճեմասրահում: Նույն օրը տեղի է ունանլու նաև նորաձևության և դիզայնի ոլորտում Ազգային չորրորդ մրցանակաբաշխությունը: Փառատոնին հրավիրված են պատվավոր հյուրեր` գործարարներ, դեսպաններ, քաղաքական զործիչներ, դերասաններ, շոու-բիզնեսի ներկայացուցիչներ և զանգվածային լրատվամիջոցներ:
Երևանյան նորաձևության շաբաթն առաջին անգամ տեղի է ունեցել 2000 թ., երբ նոր էին ձևավորվում բռենդային խանութները:
Մի քանի տարի անց այն տեղափոխվեց Մոսկվա: Մի քանի տարի դադարից հետո այն նորից վերադարձել է Հայաստան, և կկազմակերպվի գարուն-աշուն պարբերությամբ:

В Ереванской неделе моды впервые примут участие специалисты, приехавшие из Турции. Об этом во время пресс-конференции сообщил организатор мероприятия Арман Антонян. С турецкими специалистами они попытаются реализовать совместные программы и проекты.
В этот раз мероприятие продлится один день, однако, по словам организаторов, в дальнейшем оно будет длиться неделю. В ходе мероприятия будут представлены армянские народные костюмы, восстановленные по древним армянским рисункам.
Открытие недели состоится 25 мая, в фойе зала заседаний им. Мелика Адамяна в Доме Правительства, в тот же день состоится очередная Национальная премия в области моды и дизайна. На фестиваль в качестве почетных гостей были приглашены предприниматели, послы, политические деятели, актеры, новые структуры шоу-бизнеса и СМИ. Впервые Неделя моды в Ереване впервые была организована в 2000 году, когда только начинали формироваться брендовые магазины. Несколько лет спустя, она переместилась в Москву. После недолгого перерыва Неделя моды вновь вернулась в Ереван. Здесь она будет проводиться по сезонам весна-осень.