Մայիսի 10-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 6,35 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 393.69 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 393.25 դրամ:
Մայիսի 10-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 393.07 դրամ`մայիսի 8-ի համեմատ ավելանալով 0.60 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 502.28 դրամ` նվազելով 2.68 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը նվազել է 0.05 կետով` կազմելով 13.01 դրամ: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը:

На фондовой бирже NASDAQ OMX Армения 10 мая было реализовано сделок по купле-продаже валюты на сумму 6,35 млн. драмов по среднему курсу 393,69 драмов/1 доллар США. Цена закрытия составила 393,25 драмов.
При этом среднерыночный курс 1 доллара США 10 мая составил 393,07 драмов, увеличившись по сравнению с 8 мая на 0.60 пункта. В то же время, курс 1 евро составил 502,28 драма, сократившись на 2.68 пункта, а курс 1 российского рубля сократился на 0,05 п.п. – до 13,01 драма. Об этом сообщает пресс-служба Центрального банка.