10 Մայիս 2012 - 14:38 AMT
Մայիսի 10-ին լեհական Կատովիցե քաղաքում հարյուրավոր մարդիկ եկել էին տեսնելու Անրի Դելոնե գավաթը՝ EURO-2012-ի գլխավոր մրցանակը: Կատովիցեն դարձել է տրոֆի-շրջագայության լեհական մասի վերջին կանգառը, որը գովազդում է Եվրոպայի առաջնությունն ընդունող երկրների 14 քաղաքներում:
Կատովիցեում 8կգ-անոց արծաթե գավաթը տեղադրել են հատուկ բեմի վրա, Լեհաստանում շրջագայությունն ուղեկցել է EURO-2012-ի դեսպան Անջեյ Շարմախը:
Մայիսի 11-ին գավաթը կսկսի իր երթն ուկրաինական քաղաքներով: Շրջագայությունը կսկսվի Կիևում, կավարտվի Օդեսայում մայիսի 26-ին, հաղորդում է «Ուկրաինա» տեղեկատվական կենտրոնը:

10 мая в польском городе Катовице несколько сотен человек пришли поздравить Кубок Анри Делоне, главный трофей EURO-2012. Катовице стало последней остановкой польской части трофи-тура, который рекламирует чемпионат Европы в 14 городах принимающих стран.
В Катовице 8-килограммовую серебряную чашу установили на специальном подиуме, тур Польшей сопровождал посол EURO -2012 Анджей Шармах.
11 мая Кубок начинает свое шествие по украинским городам. Начнется тур в Киеве, завершится празднование в Одессе 26 мая, передает информационный центр “Украина”.