10 Մայիս 2012 - 16:39 AMT
Արցախցի 5 մարզիկներ կմասնակցեն մայիսի 11-13-ը Թբիլիսիում կայանալիք Կովկասի կիոկուշին կան կարատե դո-ի առաջնությանը, հաղորդում է Karabakh-open.info-ն:
Արցախի կիոկուշին կան կարատե դո ֆեդերացիայի նախագահ Կարինե Մուսայելյանը տեղեկացրել է, որ Կովկասի առաջնությանը մասնակցելու են ավելի քան 300 մարզիկներ 4 պետություններից։
«Մեծ հույսեր ենք կապում մեր մարզիկների հետ, քանի որ բոլորը 2012թ. կիոկուշին կան կարատե դո-ի Հայաստանի գավաթի բաց առաջնության մրցանակակիրներ են։ Բացի դրանից, մի քանի անգամ մասնակցել են Կովկասի առաջնությանը»,- հույս է հայտնել Կարինե Մուսայելյանը։

10 Май 2012 - 16:15 AMT
5 спортсменов из Арцаха примут участие в первенстве Кавказа по киокушин-кан каратэ- до, которое состоится 11-13 мая в Тбилиси, передает karabakh-open.info.
Председатель федерации киокушин-кан каратэ- до Арцаха Карине Мусаелян сообщила, что в первенстве Кавказа примут участие более 300 спортсменов из 4 государств.
“Мы связываем большие надежды с нашими спортсменами, поскольку все они – призеры первенства Кубка Армении по киокушин-кан каратэ- до. Кроме того, мы несколько раз принимали участие в первенствах Кавказа”, – сказала Карине Мусаелян.