11 Մայիս 2012 - 12:12 AMT
Բրազիլիայի սպորտի նախարար Ալդո Ռեբելոն մերժել է ՖԻՖԱ-ի նախագահ Յոզեֆ Բլատերի հրավերը 2014-ի ֆուտբոլի աշխարհի առաջնության կազմակերպչական կոմիտեի կազմի մեջ մտնելու վերաբերյալ:
Նախարարի խոսքով, կառավարությունը չպետք է միջամտի հանձնաժողովի աշխատանքին և նրա մասնակցությունը սահմանափակվելու է միայն օգնությամբ: 2014-ի ԱԱ-ի կազմկոմիտեի անդամ է սպորտի նախարարության գործադիր քարտուղար Լուիս Ֆերնանդեսը:
«Մեր կողմից ցանկացած միջամտություն բացառված է: Մեր ներկայացուցիչները ոչ մի դեպքում աշխատավարձ չեն ստանա կազմկոմիտեից, ուղևորություններ չեն կատարի և չեն ապրի հյուրանոցներում նրա հաշվին: Մեր նպատակը միայն օգնությունն է և աջակցությունը»,- Ռեբելոյի խոսքերը հաղորդում է rsport.ru-ն:

11 Май 2012 - 07:02 AMT
Министр спорта Бразилии Алдо Ребело отклонил предложение президента ФИФА Йозефа Блаттера войти в состав организационного комитета чемпионата мира по футболу 2014 года.
По словам министра, правительство не должно вмешиваться в работу оргкомитета, и его участие будет ограничиваться лишь помощью. Членом оргкомитета ЧМ-2014 является исполнительный секретарь министерства спорта Луис Фернандес.
"Любое вмешательство с нашей стороны исключено. Наши представители ни при каких обстоятельствах не будут получать зарплату от оргкомитета, осуществлять поездки и жить в гостиницах за его счет. Наша цель – только помощь и содействие",- слова Ребело передает rsport.ru.
Предложение от Блаттера войти в состав оргкомитета ЧМ-2014 поступило Ребело в начале недели в Цюрихе во время встречи руководства ФИФА с членами организационного комитета и руководством министерства спорта Бразилии.