11 Մայիս 2012 - 14:15 AMT
EURO-2012-ի ուկրաինական մարզադաշտերը մայիսի 11-ից անցնում են ՈւԵՖԱ-ի կառավարմանը: Մարզադաշտերում կամ դրանց շուրջ ստեղծվելու են հյուրընկալության, կամավորական, հավաստագրման գոտիներ և բժշկական կենտրոններ:
Մրցաշարի տնօրեն Մարտին Կալլենի խոսքով, պայմանագրի համաձայն մարզադաշտերում պետք է դադարեցվեն բոլոր միջոցառումները, այդ թվում նախագահական օթյակում:
«Այդ շրջանում՝ մրցաշարի մեկնարկից մեկ ամիս առաջ, միության մասնագետները պետք է պատրաստեն մարզադաշտը խաղերին: Մայիսի 9-ից հունիսի 8-ը յուրաքանչյուր մարզադաշտում պետք է տեղադրվեն լրացուցիչ օբյեկտներ, գովազդային պաստառներ: Կառուցվելու են բժշկական կենտրոններ և տրիբունաներ ԶԼՄ-ների աշխատանքի համար: Հատուկ ուշադրություն է դարձվելու խոտածածկին, որպեսզի այն համապատասխանի բարձրագույն որակի առաջնության ժամանակ: Պայմանագիրը նախատեսում է, որ ՈւԵՖԱ-ն վճարելու է մարզադաշտերին վարձակալության վճար օգտագործման այդ շրջանում»,- նշել է Կալլենը:

11 Май 2012 - 12:35 AMT
Украинские арены EURO-2012 с 11 мая переходят в управление УЕФА. На стадионах или вокруг них будут созданы зоны гостеприимства, волонтерский, аккредитационный и медиацентры.
По словам директора турнира Мартина Каллена, согласно договору, должны быть прекращены все мероприятия на аренах, в том числе и в президентской ложе.
“За этот период – месяц до старта турнира – специалисты союза будут готовить стадион к матчам. С 9 мая по 8 июня на каждом стадионе должны быть установлены дополнительные объекты, состоится брендирование определенных мест, будут установлены рекламные вывески. Также будут обустроены медиацентры и трибуны для работы СМИ. Особое внимание будет уделено газону, чтобы он соответствовал высочайшему качеству во время чемпионата. Контракт предусматривает, что УЕФА будет платить аренам арендную плату за этот период использования”, – отметил Каллен.