12 Մայիս 2012 - 06:54 AMT
«Շրջայցի ժամանակ Արևելյան տրիբունայում շարքերի միջև 40 րոպե առաջ երկու ական է հայտնաբերվել: Սպասում ենք կինոլոգներին, թե ինչ ականներ են դրանք, դեռ հայտնի չէ»,-ասել է ՌԴ ՆԳՆ վարչության մամլո ծառայության պետ Իլյա Շակալովը: Ըստ նրա, տրանսպորտի ու հետիոտնի շարժումը մարզադաշտի շրջանում սահմանափակ է:
«Եթե կինոլոգներն ասեն, որ դա լուրջ է, կդիմենք ԱԴԾ»,-ասել է ոստիկանության ներկայացուցիչը: Բացի այդ, նա նշել է, որ հարկավոր է պարզել, թե ինչպես են ականները հայտնվել մարզադաշտում: Շակալովը չի բացառել, որ ինչ-որ մեկը կարող էր դրանք թողնել խաղից հետո:
Այս մարզադաշտում իր տնային խաղերն են անցկացնում «Կուբանն» ու «Կրասնոդարը», որտեղ հանդես են գալիս Հայաստանի հավաքականի անդամներ Մարկոս Պիզելին և Յուրա Մովսիսյանը: Մայիսի 13-ին «Դինամո» մարզադաշտում Ռուսաստանի առաջնության վերջին խաղում «Կուբանը» կընդունի «Դինամոյին»:

12 Май 2012 - 06:15 AMT
“При обходе охранник на Восточной трибуне между рядами минут 40 назад обнаружил две мины. Что за мины – пока неизвестно. Сейчас ждем кинологов, чтобы они осмотрели их”, – сказал начальник пресс-службы УМВД РФ по городу Илья Шакалов.
По его словам, движение транспорта и пешеходов в районе стадиона ограничено.
“Если кинологи скажут, что это серьезно, вызовем ФСБ”, – добавил представитель полиции. Кроме того, он отметил, что будет выясняться, откуда на стадионе взялись мины. И. Шакалов не исключил, что их мог кто-то оставить после матча.
На этом стадионе свои домашние матчи проводят “Кубань” и “Краснодар”, где выступают футболисты сборной Армении Маркос Пизелли и Юра Мовсисян. 13 мая на стадионе в последнем матче чемпионата России “Кубань” примет “Динамо”.