2012թ առաջին եռամսյակում ԱՐՄԵՆԱԼ գործարանը տվել է 600 տոննա արտադրանք, ինչը 2 տոկոսով գերազանցել է ծրագրված ցուցանիշը:
Հայաստանի Մաքսային ծառայության տվյալներով, հունվար-մարտ ամիսների ընթացքում արտահանվել է 5897 տոննա ֆոլգա, ինչը 0.5 տոկոսով կամ 30 տոննայով ավել է նախորդ տարվա ցուցանիշից: 2012թ առաջին եռամսյակում Հայաստանից արտահանումների ծավալից ԱՐՄԵՆԱԼ-ին բաժին է հասնում 5.5 տոկոս;
Հաշվետու շրջանում գործարանը պետբյուջեին վճարել է 299.2 մլն դրամի չափով հարկեր, ինչը գրեթե 40 տոկոսով գերազանցում է նախորդ տարվա առաջին եռամսյակի ցուցանիշը: ԱՐՄԵՆԱԼ-ը սոցիալական ապահովագրության հիմնադրամ է ներդրել 67.6 մլն դրամ (5,1% աճ), հաղորդում է ընկերության մամլո ծառայությունը:

Yerevan foil rolling plant ARMENAL produced 6020 tons of foil in the first quarter of 2012, which is 2% more than the planned index.
According to Armenia’s Customs Service, ARMENAL exported 5897 tons of foil in January-March 2012, which is 0.5% or 30 tons more than in the same period in 2011.
ARMENAL accounted for 5.5% of Armenia’s total export volume in Q1 2012.
The plant’s taxes to the state budget accounted for AMD 299.2 mln in the reporting period, which is almost 40% more than the 2011 similar index.
According to the press service of the company, ARMENAL contributed AMD 67.6 mln (5.1% growth) to Social Security Fund.