«Կուբանի» գլխավոր մարզիչ Դան Պետրեսկուն հայտարարել է, որ չի ծրագրում տեղափոխվել Մոսկվայի ԲԿՄԱ:
Կրասնոդարի թիմը, որտեղ հանդես է գալիս Մարկոս Պիզելլին, 2011/12 խաղաշրջանի արդյունքներով զբաղեցրել է 8-րդ հորիզոնականը: Ավելի վաղ ԶԼՄ-ները հաղորդել էին, որ ԲԿՄԱ-ն հետաքրքրված է ռումինացի մարզչով, քանի որ, ամենայն հավանականությամբ կհրաժարվի Լեոնիդ Սլուցկուց:
«Եթե տեղեկատվություն է հայտնվել այն մասին, որ ինձանով հետաքրքրվում է բանակային ակումբ, նշանակում է, որ ես ինչ-որ բան ճիշտ եմ անում: Սակայն կընդգծեմ, որ «Կուբանի» հետ 3-ամյա գործող պայմանագիր ունեմ: Իմ բոլոր ծրագրերը կապված են Կրասնոդարի թիմի հետ»,-ասել է Պետրեսկուն:
Մարզիչն ընդգծել է, որ 2011/12 խաղաշրջանում թիմի վերջնական արդյունքի վրա ազդել է ֆուտբոլիստների փորձի պակասը:

Главный тренер “Кубани" Дан Петреску заявил, что не планирует переходить в московский ЦСКА.
Краснодарская команда, где выступает Маркос Пизелли, заняла восьмое место по итогам сезона-2011/12. Ранее СМИ сообщали об интересе к румыну со стороны ЦСКА, который финишировал третьим и, скорее всего, расстанется с Леонидом Слуцким.
“Если появилась информация о том, что мной интересуется армейский клуб, значит, что-то я делаю правильно.
Однако подчеркну, что у меня действующий трехлетний контракт с “Кубанью”. Все мои планы связаны с краснодарской командой”, – сказал Петреску.
Тренер отметил, что на итоговом результате команды в сезоне-2011/12 сказался недостаток опыта футболистов.