Խորվաթիայում հունիսի 16 –ին կմեկնարկի Եվրոպայի ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական առաջնությունը: Այդ ստուգատեսում հանդես կգա նաև Հայաստանի հավաքականը: Մինչ առաջնության մեկնարկը հայ ազատ ոճայինները Դաղստանի Խասավյուրտ քաղաքում մասնակցել են «Բարեկամություն, խաղաղություն Կովկասում» անվանումով միջազգային մրցաշարի, հաղորդում է ՀԱՕԿ-ի պաշտոնական կայքը:
Հայաստանի հավաքականը հանդես էր գալիս Ավետիք Վարդանյանի գլխավորությամբ: Մրցաշարի հաղթող է դարձել Վոլոդյա Ֆրանգուլյանը (60 կգ), նա կարողացել է հաղթել իր բոլոր չորս մրցակիցներին և գրավել է առաջին տեղը: Բրոնզե մեդալակիրներ են դարձել Գոռ Գրիգորյանը (63 կգ), Վիկտոր Կազիշվիլին (96 կգ) , Արտակ Հովհաննիսյանը (55 կգ) և Դավիթ Ափոյանը (74 կգ):

14 Май 2012 - 09:19 AMT
16 июня в Хорватии стартует Молодежный чемпионат Европы по вольной борьбе. В этом состязании примет участие и сборная Армении. До начала чемпионата армянские вольные борцы в дагестанском городе Хасавюрт приняли участие в международном турнире под названием “Дружба и мир на Кавказе”, сообщает официальный сайт НОК Армении.
Сборная Армении выступила под руководством Аветика Варданяна. Победителем турнира стал Володя Франгулян (60 кг), ему удалось победить 4 соперников и занять 1 место. Бронзовыми призерами стали Гор Григорян (63 кг), Виктор Казишвили (96 кг), Артак Ованнисян (55 кг) и Давид Апоян (74 кг).