Բրիտանացիները գնել են Լոնդոնի Օլիմպիական խաղերի տոմսերի 75 տոկոսը, այս մասին հաղորդել է խաղերի կազմկոմիտեի նախագահ Սեբ Կոին:
Նա ընդգծել է, որ ինքը, որպես սպորտային խաղերի սիրահար, ցավում է բոլոր նրանց համար, ովքեր չեն կարողացել ձեռք բերել տոմսեր: «Սպորտային մրցույթների պատմության մեջ չեն եղել տոմսեր, որոնք այսքան յուրօրինակ պահանջարկ ունենային»,-ընդգծել է նա:
Բացի այդ, նա ընդգծել է, որ կազմակերպիչները հասել են իրենց առջև դրված բոլոր նպատակներին` մարզադաշտերը լիքը կլինեն, տոմսերը կվաճառվեն մատչելի գներով և ծրագրված հասույթը ևս ստացվել է:

Британцы выкупили около 75% билетов на летние Олимпийские игры в Лондоне, oб этом сообщил председатель организационного комитета игр Сэб Кои.
Он отметил, что ему, как любителю спортивных мероприятий, искренне жаль тех, кому не посчастливилось приобрести входной билет. “В истории спортивных соревнований еще не было билетов, которые пользовались бы столь экстраординарным спросом”, – отметил Кои.
Кроме того, он сообщил, что организаторы добились всех поставленных целей: стадионы будут заполнены, билеты проданы по доступной цене и при этом достигнута запланированная выручка.