Իշխող կոալիցիայի հաղթանակը Հայաստանի խորհրդարանական ընտրություններում դրական ազդանշան է երկրի վարկանիշի համար, քանի որ «դա կապահովի քաղաքական կայունության եւ հաջորդականության որոշակի աստիճան, գտնում են Moody’s Investors Service վարկանիշային գործակալության վերլուծաբանները:
Գործակալության Moody’s Weekly Credit Outlook շաբաթական պարբերականում հրապարակման համաձայն, Հայաստանի նոր կառավարության համար հիմնական խնդիրները շարունակում են մնալ ղարաբաղյան հակամարտությունը և հայ-թուրքական հարաբերությունների կարգավորումը, «եւ քաղաքականության հաջորդականությունն այս զգայուն հարցերի լույսի ներքո դրական գործոն է»:
Moody's-ի կողմից Հայաստանին շնորհված վարկանիշը Ba2 է՝ բացասական կանխատեսմամբ: ՀՀ պետական պարտքը, գործակալության գնահատմամբ, անցանկալի է ներդրողների կողմից ձեռքբերման համար (second best junk rating):

Победа на парламентских выборах 6 мая правящей коалиции Армении является положительным кредитным рейтингом для страны, который "будет обеспечивать определенную степень политической стабильности и преемственности", считают аналитики Investors Service Moody 's.
Как сообщает Bloomberg со ссылкой на опубликованное 14 мая еженедельное издание агентства Moody’s Weekly Credit Outlook, «основными вызовами для нового армянского правительства остаются нагорно-карабахский конфликт и нормализация отношений с соседней Турцией».
Кредитный рейтинг Армении, присвоенный Moody's – Ba2, с негативным прогнозом.
Госдолг Армении, по оценке рейтингового агенства, является нежелательным для приобретения инвесторами (second best junk rating).