Հայ կին բռնցքամարտիկները չեն կարողացել չինական Կինխոյանգդե քաղաքի աշխարհի առաջնության վարկանիշային մրցաշարում նվաճել Օլիմպիական ուղեգրեր:
Մինչև 75կգ քաշային կարգում Աշխեն Սիմոնյանը 1/16 եզրափակիչում 6:24 հաշվով զիջել է Լյումինիտա Տուրչինին (Հունգարիա): Ռաֆայել Մեհրաբյանի գլխավորությամբ առաջնությանը հանդես էր գալիս նաև Արմինե Սինաբյանը (60 կգ ք/կ), ով իսպանուհի Ջենիֆեր Միրանդայի հետ պայքարում չի կարողացել դուրս գալ 1/16 եզրափակիչ:
Եվրոպայի ներկայացուցիչներից վարկանիշ կստանան յուրաքանչյուր քաշային կարգի ուժեղագույն 3 կին բռնցքամարտիկներ` անկախ զբաղեցրած տեղից:

Армянским боксершам не удалось на рейтинговом чемпионате мира в китайском городе Кинхуангдао завоевать Олимпийские путевки.
В весовой категории до 75 кг Ашхен Симонян в 1/16 финала со счетом 6:24 уступила Люмините Турчин (Венгрия). Под руководством Рафаеля Меграбяна на чемпионате выступала так же Армине Синабян (в/к 60), она не смогла выйти в 1/16 финала в борьбе с испанкой Дженнифер Мирандой Макуенда (Испания).
Из представителей Европы рейтинги получат трое сильнейших боксерш в каждой весовой категории, вне зависимости от занявшего места.