Կիսաթեթև քաշային կարգում Strikeforce վարկածով նախկին չեմպիոն հայ մարզիկ Գեղարդ Մուսասին (Հոլանդիա) MMAJunkie Radio-ին տված հարցազրույցում պատմել է, որ վերջերս տարել է ծնկի խաչաձև հանգույցի վիրահատություն, ինչպես նաև հայտնել, որ նոր պայմանագիր է կնքել Strikeforce-ի հետ:
Գեղարդի խոսքով, վիրահատությունը հաջող է անցել և շուտով նա պատրաստ կլինի մենամարտելու համար, պահանջվում է միայն որոշ ժամանակ վերականգնման համար: «Պայմանագրով ես մեկ պահեստային մարտ ունեի: Այդ ժամանակ ես հույս ունեի անցնել UFC, բայց ինձ նոր պայմանագիր առաջարկեցին: Ես ընդունել եմ այն և հիմա պետք է վեց մենամարտ անցկացնեմ Strikeforce հովանու տակ: Ղեկավարությունն ասել է, որ Strikeforce-ի բոլոր բռնցքամարտիկները մնում են Strikeforce-ում»,- Մուսասիի խոսքերը հաղորդում է allboxing.ru-ն:
Նա տարբեր ժամանակներ ունեցել է երեք կազմակերպությունների տիտղոսներ՝ Warriors, DREAM և Strikeforce: Մուսասիի խոսքով, ապագայում նա հույս ունի նաև ձեռք բերել UFC գոտին: Մուսասին հայտարարել է, որ նա պատրաստ է պայքարել UFC չեմպիոն Ջոն Ջոնսի հետ. «Ես չեմ վախենում ոչ մեկի հետ մարտից, որովհետև ինձ երբեք լուրջ վնաս չեն պատճառել ոչ մի մարտում, լինի դա MMA կանոններով, քիքբոքսինգի կամ բռնցքամարտի: Ես պարտվել եմ, բայց ինձ մարտում երբեք վնաս չեն պատճառել: Ես միշտ գիտեմ, որ միշտ ունեմ իմ շանսը: Ես գիտեմ, որ ես լավ հարված ունեմ, այսպիսով, ես երբեք չեմ կասկածում իմ հաղթանակի մեջ: Ես կցանկանայի մենամարտել Ջոն Ջոնսի հետ»:

15 Май 2012 - 07:01 AMT
Бывший чемпион Strikeforce в полутяжелом весе армянский спортсмен Гегард Мусаси (Голландия) в интервью MMAJunkie Radio рассказал, что недавно перенес операцию на крестообразные связки колена, а также поведал, что заключил новый контракт со Strikeforce.
По словам Гегарда операция прошла успешно, и вскоре он снова будет готов драться, требуется лишь некоторое время на восстановление. “У меня был один бой в запасе по контракту. Тогда я надеялся перейти в UFC, но мне предложили новый контракт. Я принял его, и теперь мне предстоит еще шесть боев под эгидой Strikeforce. Руководство сказало, что все бойцы Strikeforce остаются в Strikeforce”,- слова Мусси передает allboxing.ru.
Он в разное время владел чемпионскими титулами трех организаций: Cage Warriors, DREAM и Strikeforce. По словам Мусаси, в будущем он рассчитывает также стать владельцем пояса UFC. Мусаси заявил, что он готов драться против чемпиона UFC Джона Джонса: “Я не боюсь боев ни с кем, потому что мне никогда не причиняли серьезный ущерб ни в одном бою, будь то по правилам ММА, кикбоксинга или бокса. Я проигрывал, но мне никогда не причиняли ущерб в бою. Я всегда знаю, что у меня есть свой шанс. Я знаю, что у меня хороший удар, таким образом, я никогда не сомневаюсь в своей победе. Я хотел бы драться с Джоном Джонсом”.