Մայիսի 14-ին Երևանի կոնյակի գործարանում տեղի ունեցավ Հայկական կոնյակագործների միության հերթական ժողովը: Ժողովի ընթացքում քննարկվեցին ոլորտին առնչվող մի շարք հարցեր, այդ թվում` ոլորտում գործող ընկերությունների գործունեությունը համակարգելուն ու «Հայկական կոնյակ» կատեգորիայի հեղինակությունը բարձրացնելուն միտված անելիքները, ասվում է գործարանի մամլո հաղորդագրության մեջ:
Ժողովի ընթացքում Երևանի կոնյակի գործարանի գործադիր տնօրեն Արա Գրիգորյանը միաձայն վերընտրվեց միության նախագահի պաշտոնում` ևս մեկ տարի ժամկետով:
Ըստ հաստատված օրակարգի` ժողովի մասնակիցները քննարկեցին միությանը այլ արտադրողների անդամակցելու հարցերը: Միաձայն որոշմամբ Միության լիիրավ անդամներ դարձան Հայ գինեգործների միությունը` ի դեմս կազմակերպության նախագահ Ավագ Հարությունյանի և Պռոշյանի կոնյակի գործարանը:

On May 14, Armenian Brandy Producers Union held a subsequent meeting at Yerevan Brandy Factory. Issues related to business systematization and boosting “Armenian brandy” image were in focus of the meeting.
Executive director of Yerevan Brandy Factory Ara Grigoryan was unanimously reelected as Union’s chairman for another year, the factory press service reported.
Discussion of attracting new members was also on meeting agenda. By unanimous decision, Union of Armenian Winemakers and Proshyan Brandy Factory became full-fledged members of the Armenian Brandy Producers Union.