Ուկրաինայի նախագահ Վիկտոր Յանուկովիչը հրավիրել է ԱՊՀ երկրների ղեկավարներին` ներկա գտնվելու EURO-2012-ի խաղերին: Այս մասին նա հայտարարել է Համագործակից երկրների ղեկավարների ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովի ընթացքում:
«Մայիսի 8-ին մեզ մոտ սկսվում է ֆուտբոլի Եվրոպայի առաջնությունը: Իհարկե, եզրափակիչ խաղ է լինելու Կիևում, սակայն լինելու են նաև այլ խաղեր: Ուրախ կլինենք ձեզ ընդունել այդ մեծ սպորտային տոնի ընթացքում»,-ասել է Յանուկովիչը, հաղորդում է ԻՏԱՐ-ՏԱՍՍ-ը:
EURO-2012-ը Ուկրաինայում և Լեհաստանում մեկնարկում է մայիսի 8-ին և կավարտվի հուլիսի 1-ին: Առաջանությանը կմասնակցեն 16 հավաքականներ:

Президент Украины Виктор Янукович пригласил глав государств СНГ приехать на матчи EURO-2012. Об этом он заявил на неформальном саммите глав государств Содружества.
“ 8 июня у нас начинается чемпионат Европы по футболу. Конечно, будет финальный матч в Киеве, но будут и другие матчи. Если будут интересны для вас – я приглашаю, пожалуйста, в любое время, когда хотите, сообщите, мы будем рады вас принять на этом большом спортивном празднике", – слова Януковича передает ИТАР-ТАСС.
EURO-2012 в Украине и Польше стартует 8 июня и завершится 1 июля 2012 года. В турнире примут участие 16 сборных.