«Ես համաձայն եմ, որ անցած խաղաշրջանում մենք լավ խաղ ցույց տվեցինք: Հասկանալի է, որ արդյունքի են հասնում ֆուտբոլիստները, սակայն, ես գտնում եմ, որ թիմի հաջողության գլխավոր գրավականը մեր մարզիչ Դան Պետրեսկուն է»,-Հայաստանի հավաքականի ու «Կուբանի» անդամ Մարկոս Պիզելլիի խոսնք է մեջբերում, հայտնում է ՈւԵՖԱ պաշտոնական կայքը:
Ֆուտբոլիստը խոստովանել է, որ յուրաքանչյուր ֆուտբոլիստ պետք է վստահի իր մարզչին ու հակառակ վստահությունը զգա. «Պետրեսկուին շատ հեշտ է բնութագրելը: Նա այնքան իմաստուն է, որ լավ է նախապատրաստում թիմին ինչպես ֆիզիկապես, այնպես էլ հոգեբանորեն: Իր ջանքերի շնորհիվ, նա առավելագույնն է ստանում իր սաներից: Նա միշտ նշում է, որ անձնական նվաճումները ոչինչ են թիմային հաջողության համեմատ»:
Պիզելլիի թիմը Ռուսաստանի առաջնությունում ավարտեց իր ելույթը 8-րդ տեղում 61 միավորով: Նա նշել է,որ առաջնության եզրափակչում լարվածությունը գագաթնակետին հասավ:

"Я согласен с тем, что в минувшем сезоне мы показали добротную игру. Понятно, что результата добиваются игроки, но я все-таки считаю, что главная роль в успехах команды принадлежит нашему тренеру Дану Петреску”,- слова футболиста сборной Армении и “Кубани” Маркоса Пиззелли передает официальный сайт УЕФА.
Футболист признался, что каждый футболист должен доверять своему тренеру и чувствовать обратное доверие: “Петреску очень легко охарактеризовать. Он настолько мудр, что хорошо готовит команду как физически, так и психологически. Благодаря своим умениям, он выжимает максимум возможного из своих подопечных. При этом всегда подчеркивает, что личные достижения ничего не стоят в сравнении с командными успехами”.
Команда Пиззелли в чемпионате России завершила выступление на 8 месте с 61 очками. Он отметил, что на финише чемпионата напряжение выросло до максимума. “ Мы пропускали мало, но также мало и забивали, отсюда много ничьих. Тем не менее, мы потрепали нервы ведущим клубам”,- подчеркнул Пиззелли.